Nowy numer 47/2020 Archiwum

Święto pszczół

Jest jednym z najpiękniej położonych ogrodów botanicznych w Polsce. Obchodzi właśnie 50 lat istnienia i zaprasza gości do poznania świata roślin, a wraz z nimi do bliższej znajomości z pszczołami.

Ogród Botaniczny UMCS oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zapraszają na plenerowy, edukacyjny piknik poświęcony pszczołom. Święto Pszczół odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2 sierpnia br. (niedziela) w godz.10.00 - 18.00  

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. spacery z przewodnikiem (w tym spacer pszczelą ścieżką), zabawy edukacyjne, rodzinne konkursy z nagrodami, pokazy, warsztaty oraz kiermasz produktów pszczelich i zdrowej żywności. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie rośliny lubią pszczoły i jak możemy im pomagać - a także dlaczego ich obecność w naszym życiu jest ważna.

Organizatorzy zachęcają też do skomponowania sobie "pszczelich strojów". - To może być dodatkowa atrakcja dla rodzin i okazja do wspólnego spędzenia czasu nad wymyślaniem i przygotowaniem takiego stroju. Z pewnością wszystkie pomysły będą ciszyły się uznaniem publiczności, która tego dnia odwiedzi ogród - zapewniają pomysłodawcy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama