Nowy numer 49/2023 Archiwum

Wielkie kino w mieście bez… kina

Już jutro rozpoczyna się Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Organizatorzy przygotowali spotkania z artystami i twórcami, setkę projekcji filmowych oraz liczne koncerty.

Festiwal otworzy film „45 lat” Andrew Haigha.  Natomiast koncertem inaugurującym występy artystów podczas festiwalu będzie występ formacji jazzowej Wojtek Mazolewski Quintet.

Festiwal Sztuki i Filmu Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. W tych dniach publiczność będzie miała okazję zobaczyć aż dziewięć filmów, których wcześniej nie prezentowano w Polsce.

Warto wybrać się z pewnością na premierę „Porzuconego świata”. Przed seansem wystąpi osobiście reżyserka obrazu Margarethe von Trotta. Warto będzie zobaczyć również „Owcę” i „Planetarium”.

Publiczność będzie mogła także zobaczyć pięć filmów z konkursu głównego 68. festiwalu w Cannes, w tym laureata Złotej Palmy.

Podczas festiwalu nie zabraknie spotkań z ciekawymi osobami. Już w sobotę wystąpi Szymon Majewski, a w niedzielę Szymon Hołownia będzie promował swoją książkę „Jak zrobić dobrze”.

Adam Woronowicz wystąpi w ramach Cafe Kocham Kino w panelu „I Bóg stworzył aktora”. W poniedziałek natomiast zaprezentuje się Jerzy Stuhr i Andrzej Saramonowicz. Gościem specjalnym festiwalu będzie także Jan Englert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy