Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jak robić dobrze?

- Obliczyliśmy, że godzina oddychania jest warta 10 zł. Więc zrobiliśmy w naszym dobroczynnym sklepie internetowym akcję - każdy może kupić godzinę oddychania dla dziecka za dychę – mówi Szymon Hołownia.

W Kazimierzu Dolnym trwa Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. Gościem jednego ze spotkań festiwalowych był Szymon Hołownia, który promował swoją książkę zatytułowaną „Jak robić dobrze”.

Znany dziennikarz i publicysta opowiadał o swojej pracy z sierotami i ubogimi w Afryce. Nawiązując do swojej książki przekonywał publiczność, że każdy z nas może wykonywać dobre uczynki. Czasami wystarczy wdowi grosz, by uszczęśliwić drugą osobę.

-  W Polsce prowadziliśmy tzw. „zbiórkę na oddychanie”. W Afryce mamy dzieci z malarią mózgową i dzieci z niską hemoglobiną. Tym drugim musimy przetoczyć krew i je wentylować, czyli podawać tlen.  opowiadał podczas spotkania Hołownia.

 – Problem polega na tym, że nas nie było stać na paliwo do generatora, więc po godzinie natlenowywania wywoziliśmy dziecko do innego miasta modląc się, by przeżyło 45 minutową podróż. Obliczyliśmy, że godzina oddychania jest warta 10 zł. Więc zrobiliśmy w naszym dobroczynnym sklepie internetowym akcję - każdy może kupić godzinę oddychania dla dziecka za dychę - wyjaśniał.

Oprócz spotkań ze znanymi artystami, program kazimierskiego festiwalu jest pełen wydarzeń kulturowych takich jak filmy, koncerty czy wernisaże. Impreza potrwa do 9 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma