Balonowe mistrzostwa

W tym roku Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML Skrzydlata Polska, połączone są z 31. Balonowymi Mistrzostwami Polski.

- Po raz piąty gościliśmy u siebie zawody rangi mistrzostw kraju - mówi Grzegorz Łoza z Uzdrowiska Nałęczów. - Od 10 lat związani jesteśmy ze sportem balonowym. W tym roku w zawodach wystartowało 40 załóg. Oprócz polskich, przyjechały do nas zespoły z Litwy, gdzie sport balonowy mocno się rozwija i ten kraj zawsze jest licznie reprezentowany, Węgrzy, Rosjanie i ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Dla wczasowiczów i gości uzdrowiska Nałęczów zawody balonowe są wielką atrakcją. – Wiemy, że przyjeżdżają nas oglądać rodziny z całego regionu, szczególnie małe dzieci są zafascynowane balonami, ogniem jaki można podziwiać przy napełnianiu balonów i samym faktem unoszenia się ludzi w powietrze, dlatego oprócz zawodów przygotowujemy dla najmłodszych różne atrakcje począwszy od ogromnego dmuchanego placu zabaw, po konkursy i zabawy – mówią organizatorzy.

Dla dorosłych zaś przy okazji zawodów balonowych przygotowano kiermasz produktów lokalnych.

Balony można podziwiać jeszcze dziś piątek wieczorem między 18 a 19 i jutro (sobota). Program znajduje się na stronie skrzydlatego Nałeczowa.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..