Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jarmarkowy zawrót głowy

Plany na przyszły weekend powinny obejmować wizytę na Starym Mieście i pod zamkiem. Tam będzie prawdziwy jarmarkowy zawrót głowy z mnóstwem atrakcji.

Będą stragany, warsztaty, niecodzienny plac zabaw, kiermasz produktów, prezentacja dawnych zawodów i wiele innych atrakcji. Wszystko w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, który w Lublinie odbędzie się od 14 do 16 sierpnia.

Duma z mądrych tradycji, które w minionych wiekach przyczyniły się do bogactwa Miasta, świadomość spuścizny, mimo wiraży historii pozostawionej przez pokolenia, pozwala nam dziś cieszyć się pięknem i niepowtarzalnym klimatem Lublina oraz głęboko wierzyć w potencjał nadal tkwiący w mieście i jego mieszkańcach - podkreślają organizatorzy wydarzenia. Jarmark Jagielloński, nawiązując do tych tradycji prezentuje i propaguje bogactwo kultury tradycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej.

Sztuka i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji prezentowane są zarówno w formach autentycznych, jak i wzbogaconych współczesnymi elementami artystycznymi, inspirowanymi folklorem. Wszystko to na uliczkach Starego Miasta w Lublinie, gdzie słychać szepty legend lubelskich.


O wyjątkowości Jarmarku Jagiellońskiego nie stanowią wyłącznie kolorowe stragany wypełnione tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem, ale przede wszystkim fascynujący ludzie, koncerty muzyki folkowej i kapel ludowych, spektakle teatralne, pokazy filmowe, działania parateatralne, czy wreszcie barwne pochody dwumetrowej kury. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego można skorzystać z bogatej oferty warsztatów – tańca, śpiewu, nauki rzemiosła, które pozwolą na bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi, miłośnikami i kontynuatorami tradycji.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy