Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomysł na jesień życia

Uczą się marszu z kijkami, tai chi, aktorstwa i tańców. Razem wychodzą na koncerty i wyjeżdżają na wycieczki. Wszystko dzięki klubom seniora.

Co roku jest ich wśród nas coraz więcej. Są aktywni i rządni wyzwań i cały czas chcą się uczyć. Współcześni seniorzy w Lublinie mają takie możliwości. Dzięki funkcjonującym w naszym mieście klubom zrzeszającym ludzi starszych, seniorzy mogą nie tylko uczestniczyć w życiu swoich rodzin ale także sami aktywnie się rozwijać. 

W Lublinie do tej pory działało 10 klubów seniora oraz 6 dziennych Centrów dla Seniorów. Kilka tygodni temu powstały dwa nowe kluby: "Pod świerkami" oraz "Roztocze". Z inicjatywą ich powołania wyszli starsi mieszkańcy z okolic parafii Matki Boskiej Fatimskiej oraz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.  

Dziś klub "Pod świerkami" przy ul. Tuwima 5 zaczyna działać oficjalnie a jutro "Roztocze" przy ul. Roztocze 1 rozpocznie swą urzędową działalność - Jestem na emeryturze i naprawdę bardzo się cieszę, że w naszej okolicy powstał taki klub - opowiada pani Stanisława mieszkanka Węglina. - Wiele słyszałam od znajomych z dzielnicy Nałkowskich jak miło i pożytecznie można spędzać czas w trakcie spotkań w takim miejscu i trochę żałowałam, że u nas czegoś takiego nie ma - opowiada. 

Uczestnikiem zajęć w klubie seniora od kilku już lat jest pan Henryk, który zachęca wszystkich swoich starszych sąsiadów do korzystania z oferty, którą ludziom starszym proponuje miasto -  Czasami jestem taki zmęczony, jak wrócę po zajęciach do domu, że muszę się zdrzemnąć – śmieje mężczyzna. – Ale dla każdego z nas to bardzo ważne, że mamy możliwość spędzenia czasu razem.

Spotkania w Klubie „Pod świerkami odbywają się dwa razy w tygodniu  (środa i piątek w godz. 10.00-14.00), a w Klubie „Roztocze”  na razie jeden raz w tygodniu (środa w godz. 10.00-14.00).

Wszystkie oferowane przez kluby zajęcia, są bezpłatne. Seniorom proponowane są m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, rękodzieła artystycznego, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, spacery, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, zabawy taneczne, porady prozdrowotne i gimnastyka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama