Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Będzie "Ogień"

To będzie wyjątkowy koncert. W trakcie występu na żywo zostanie nagrana nowa płyta Gospel Rain.

Koncert odbędzie się już 9 września wieczorem, w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. „Gość Niedzielny” patronuje koncertowi oraz płycie zatytułowanej „Ogień”.

Nie byłoby Gospel Rain, gdyby papież z Polski nie zainicjował spotkań z młodzieżą całego świata. W 1991 r. gospodarzem Światowych dni Młodzieży była Częstochowa. Był tam Grzegorz Głuch i jego znajomi.

Po powrocie zmienili wiele w swoim życiu i w muzyce. Dziś potwierdzają, że przy wsparciu dobrej muzyki – modlitwa może mieć większą moc i może być o wiele silniejszym doznaniem.

– Gospel Rain jest zespołem i chórem. Jest to wspólnota osób, które chciały spotykać się ze sobą i wykonywać muzykę oraz spotykać się na modlitwie z Bogiem. Gospel Rain zakładało kilka osób, obecnie pozostałem ja i Basia Krupa. Wszystko zaczęło się podczas atmosfery przezywanego spotkania młodych z papieżem w Częstochowie. Wydarzenie było niezwykle poruszające pod względem duchowym i środowiskowym. Po raz pierwszy też usłyszeliśmy, że w Kościele katolickim w Polsce pojawiła się inna forma muzyki. Od tamtej pory rozpoczął się ruch muzyki chrześcijańskiej, dzięki temu spotkaniu powstał również Gospel Rain – wyjaśnia Grzegorz Głuch, dyrygent.

Będzie "Ogień"   Plakaty zapraszające na koncert 9 września ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Muzycy wydali do tej pory cztery płyty. Już niebawem pojawi się piata płyta – zatytułowana „Ogień”. Wyjątkowe w niej będzie to, że zostanie nagrana w trakcie koncertu na żywo. Świadkiem jej powstawania będzie zatem publiczność. Większość utworów jakie się znajdą na krążku to nowe aranżacje.

– Bardzo istotna w nagrywaniu płyty będzie publiczność. Chcemy chociażby, aby Chór dla Jezusa był blisko sceny i śpiewał razem z nami. Mamy już w dorobku płyty studyjne, ale muzyka, którą gramy wymaga kontaktu z drugim człowiekiem, pewnej interakcji – wyjaśnia Grzegorz.

– Do udziału w koncercie zaprosiliśmy Łukasza i Pawła Golców, Olgę Szomańską, Mate.o i Kasię Dereń – dodaje Angelika Jędrzejowska.

Sprzedaż biletów na koncert Gospel Rain połączony z nagrywaniem płyty odbywa się drogą telefoniczną i mailową. Więcej informacji na www.gospelrain.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy