Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młody Kościół lubelski

Spotkania tego typu zawsze pokazują poziom duszpasterstwa młodzieży oraz stanowią prognozę na przyszłość. Oby w Garbowie nie zabrakło wartościowych, otwartych na świat - a jednocześnie krytycznych młodych osób.

Wyjątkowym wydarzeniem podczas tegorocznego SMAL-u w Garbowie będzie przyjęcie przez archidiecezję lubelską znaków Światowych Dni Młodzieży, czyli Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Tego typu spotkania ujawniają dynamizm młodego Kościoła. Bardzo często osoby, które angażują się w organizację, a nawet w samo uczestnictwo w takich spotkaniach – po latach mają realny wpływ na kształtowanie wizerunku wspólnoty Kościoła w przestrzeni społecznej.

Aktywne uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych i formacyjnych – to szansa na modlitwę wspólnie z rówieśnikami, okazja do rozmów oraz do działań. Tego typu doświadczenie nie idzie na marne. Z całą pewnością SMAL – „tworzy” świeckich liderów życia kościelnego.

Miejmy nadzieję, że rozumieją to księża i katecheci. Miejmy nadzieję, że rozumieją to sami rodzice. Oby w Garbowie nie zabrakło wartościowych, otwartych na świat – a jednocześnie krytycznych młodych osób.

Spotkania tego typu zawsze pokazują poziom duszpasterstwa młodzieży oraz stanowią prognozę na przyszłość. Ubiegłoroczne edycje SMAL-u należy uznać za udane. Tegoroczne świętowanie będziemy relacjonować w wydaniu internetowym Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.

Tegoroczne spotkanie młodzieży w Grabowie w ramach SMAL-u będzie miało wyjątkowy charakter ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.

Podczas spotkania młodych odbędzie się też Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej, a także koncert zespołu TGD. Ponadto młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie. - Celem wszystkich wydarzeń będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus – wyjaśnia Emilia Jóźwiak.

Trzecia edycja SMAL-u w Garbowie będzie przebiegać pod hasłem, które zainspirowane jest orędziem Papieża Franciszka do młodych na rok 2015 „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Program spotkania młodych w Garbowie:

21 sierpnia 2015 r. (piątek)
11:00-13:00 Recepcja
13:20 Boska Zabawa
14:00 Oficjalne rozpoczęcie
14:15 Miłość ponad śmierć – spotkanie o Krzyżu
15:45 Obiad
16:45 Nabożeństwo pokutne
18:00 Przywitanie symboli Światowych Dni Młodzieży
18:30 Dotknij miłosierdzia – procesja z Krzyżem i Ikoną ŚDM
19:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika
20:30 Kolacja
21:00-24:00 „…albowiem oni Boga oglądać będą” – adoracja Krzyża

22 sierpnia 2015 r. (sobota)
8:00 Jutrznia
8:30 Śniadanie
9:30 Integracja
10:00 Kochaj na czysto – konferencja
11:15 5 języków Bożej miłości – spotkanie w grupach
13:00 Msza Święta i pożegnanie znaków ŚDM
14:00 Obiad
15:00 Koronka
15:30 Jak mogę kochać? – spotkanie w grupach
17:30 Kolacja
18:00 Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej
21:15 Koncert TGD

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama