Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmiany w papieskiej parafii

Parafia Świętej Rodziny w Lublinie, zwana powszechnie papieską ze względu na spotkanie w tym miejscu Jana Pawła II z wiernymi, ma nowego proboszcza. Od kilku tygodni jest nim ks. prałat Tadeusz Pajurek.

- Podejmuję swoją pracę z radością i ufnością we wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Ta parafia jest szczególnym miejscem w historii Lublina i jest bliska wielu ludziom, którzy przybyli tutaj w 1987 roku na spotkanie z papieżem Polakiem. Mam nadzieję, że więź mieszkańców Lublina z tym miejscem będzie się wciąż umacniać. Chciałbym podjąć się takich działań, by to ułatwić - mówi ks. Tadeusz Pajurek nowy proboszcz parafii Świętej Rodziny.

Oficjalnemu wprowadzeniu nowego proboszcza do parafii przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Przed nowym proboszczem wiele pracy. - Chciałbym kontynuować dzieła prowadzone przez mojego poprzednika ks. Ryszarda Juraka, który nie tylko budował tę świątynie, ale i budował wspólnotę ludzi. Był świadkiem przemian jakie zachodziły w tej dzielnicy, kiedy to powstawały nowe osiedla i nowe parafie - mówi nowy proboszcz.

Ks. Tadeusz Pajurek urodził się 20 marca 1955 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1980 roku. Przez wiele lat był dyrektorem ekonomicznym archidiecezji lubelskiej i posługiwał ludziom chorym.

To z myślą o nich przyczynił się do powołania do istnienia i budowy Ośrodka Rehabilitacji dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, utworzenia środowiskowego domu samopomocy dla nich i klubu pacjenta.

Stowarzyszenie „Misericordia” utworzyło do tej pory Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głusku oraz Zakład Aktywności Zawodowej. W utworzonej firmie Santiago Cafe kilkadziesiąt osób z chorobą psychiczną mogło podjąć pierwszą w swoim życiu pracę zarobkową. Dzięki ks. Pajurkowi powstały hotel, mieszkania chronione i świetlica dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama