Nowy numer 2/2021 Archiwum

Maryjny wrzesień

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy oraz na "Górce" w Chełmie to dwa najliczniej odwiedzane przez pielgrzymów miejsca w archidiecezji lubelskiej. W obu miejscach we wrześniu odbywają się wielkie odpustowe uroczystości, na które zaprasza abp Stanisław Budzik w specjalnym liście.

Od 21 sierpnia br. młodzież i wierni naszej Archidiecezji gromadzą się na modlitwie wokół znaków Światowych Dni Młodzieży. Zapowiadają one wielkie międzynarodowe święto wiary z udziałem Ojca Świętego Franciszka w przyszłym roku w Krakowie. Pielgrzymujące po całym świecie Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej pożegnamy w sobotę 5 września w Chełmie. O godz. 15.00 uroczystej Eucharystii w Bazylice Narodzenia NMP przewodniczył będzie Metropolita Poznański, Abp Stanisław Gądecki - pisze do wiernych abp Budzik.

Zaprasza też do Wąwolnicy, gdzie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski będzie również gościem tradycyjnych uroczystości Maryjnych, których punktem centralnym stanie się Eucharystia odprawiona w niedzielę 6 września o godz. 12.00. Dwudniowe obchody ku czci Matki Bożej Kębelskiej mają bogaty program, w którym uczestniczą chętnie wierni z bliska i z daleka.  - Zachęcam do udziału w pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i Chełma.W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe i dziękować będziemy Stwórcy za tegoroczne plony - podkreśla metropolita.

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie będzie miało w tym roku szczególnie uroczysty charakter. Mija bowiem 250 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Chełmskiej. - Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na jubileuszową Eucharystię we wtorek 8 września o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i słowo Boże wygłosi Abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski. Podziękujemy miłosiernemu Bogu za wielowiekową obecność Maryi na Górze Chełmskiej, wpisaną w bogatą historię tej ziemi, odkrywaną ostatnio na nowo podczas prowadzonych prac wykopaliskowych - pisze biskup.

Uwieńczeniem uroczystości Maryjnych będzie Msza Święta w parafii Matki Bożej Różańcowej Lublinie, w niedzielę 4 października o godz. 12.00. Na spotkanie przed Obrazem Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji, zaproszone są osoby życia konsekrowanego, pochodzące z naszej archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama