Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bieg śladami Jana Pawła II

Szykuje się kolejne wielkie wydarzenia w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w bieganiu lub po prostu spędzić czas w dobrym towarzystwie, jest mile widziany.

Ks. proboszcz Józef Dziduch zaprasza mieszkańców Archidiecezji do udziału w „ Biegu śladami św. Jana Pawła II” w ramach Rodzinnego Pikniku Sportowego. Uroczystość rozpocznie Msza św. polowa sprawowana 5 września 2015, o godz. 10.00, w Parku im. św. Jana Pawła II – miejscu uświęconym obecnością i modlitwą Jana Pawła II w 1987 r.

Po Mszy odbędzie się bieg główny na 5 km i inne imprezy towarzyszące z wieloma atrakcjami. - W ten sposób pragniemy uczcić pamięć św. Jana Pawła II, pielęgnować Jego duchowe i kulturowe dziedzictwo. Chcemy wpływać na wychowanie dzieci i młodzieży przez modlitwę, kulturę fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia - mówią organizatorzy.

Impreza skierowana jest do wszystkich mieszkańców Lublina. Start, przewidziany na godz. 12.00, oraz meta zawodów usytuowane będą w wąwozie im. Jana Pawła II w dzielnicy Czuby Południowe.

Pięciokilometrowa trasa biegu poprowadzi przez ścieżki spacerowo – rekreacyjne na terenie wąwozu oraz przez ul. Jana Pawła II.

Regulamin biegu oraz formularz e-zgłoszenia do niego: http://frslublin.pl/bieg5km. Tą drogą na bieg można zapisać się do 1 września do godziny 24:00, po tym terminie zapisy przyjmowane będą tylko w Biurze Zawodów, ul. Montażowa 16, 20-214 Lublin, do 4 września.

Każdy, kto wystartuje w tych wyjątkowych zawodach na mecie otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama