Nowy numer 25/2018 Archiwum

Parafie powinny pomóc uchodźcom

Przewodniczący KEP wezwał do namysłu nad przygotowaniem się do pomocy ludziom w cierpieniu. - Trzeba, żeby każda parafia przygotowała miejsce dla tych ludzi, którzy są prześladowani - powiedział w Chełmie abp Gądecki.

Słowa o pomocy cierpiącym abp Gądecki wypowiedział do młodzieży i wszystkich zebranych w bazylice mariackiej w Chełmie podczas liturgii, która kończyła peregrynację symboli ŚDM w archidiecezji lubelskiej.

Przewodniczący KEP tą wypowiedzią nawiązał do fali uchodźców, która cały czas dociera do Europy. Pasterz zachęcił, aby parafie przygotowały miejsce dla prześladowanych, którzy czekają na pomoc i znaki braterstwa, których nie zawsze doświadczają. Zestawił jednocześnie peregrynację krzyża z doświadczeniem cierpienia, jakiego obecnie doświadczają uchodźcy.

Mszy św. na chełmskiej Górce przewodniczyli abp. Gądecki i abp Budzik.

"W Chełmie dobiegła końca peregrynacja znaków ŚDM w naszej archidiecezji. Bardzo gorąco wszystkim dziękuję za wszelką postać zaangażowania. Był to czas bardzo owocny. Naszym zadaniem jest teraz wszystkie te owoce rozpoznać i pomnożyć, dziękując za już, pokornie proszę o jeszcze i więcej" - napisał na swoim profilu ks. Adam Bab, koordynator ŚDM w archidiecezji lubelskiej.

Peregrynacja symboli ŚDM w archidiecezji lubelskiej rozpoczęła się 21 sierpnia podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma