Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pobiegnij dla dzieci

W Chełmie, Nałęczowie, Krasnymstawie i Lublinie będzie można wziąć udział w biegu Caritas, a tym samym wesprzeć potrzebujące dzieci.

Idea biegu jest prosta biegnąc - pomagasz.

W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę dla potrzebujących dzieci. 

Zebrane pieniądze zasilą działalność Fundusz Caritas Dzieciom – narzędzie pomocowe powołane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej we wrześniu 2013 roku. Jego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej.

Dodatkowo w tym roku środki zasilą remont i wyposażenie sal w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie, które będą służyły dzieciom i młodzieży w ramach świetlicy oraz centrum wolontariatu.

Za nami już bieg w Łęcznej i Lubartowie, przed nami w Krasnymstawie, Chełmie i Nałęczowie 19 września i finał w Lublinie 20 września.

Każdy, kto chciałby wziął udział w wydarzeniu może się zapisać na stronie www.biegicaritas.pl

Pierwsze biegi sponsorowane odbywały się w Stanach Zjednoczonych i w krajach Europy Zachodniej. Jako forma pomagania przybiera wielorakie formy, niekiedy bardzo zaskakujące np. całonocne ćwiczenia w fitness clubie, robienie śmiesznych rzeczy w miejscach publicznych (np. tańczenie w centrum handlowym bez muzyki), całonocne spacery itp. Tym czynnościom przyświeca jedna wspólna cecha – sponsoring. W zamian za wykonanie danej czynności sponsor opłaca włożony w nią wysiłek, a cały dochód jest przeznaczony na szczytny, konkretny cel. Również tak było i jest w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama