Nowy numer 44/2020 Archiwum

Poznaj swoją parafię

Na ciekawy pomysł wpadli duszpasterze parafii w samym centrum Lublina. Uznali, że dobrym pomysłem będzie festyn, podczas którego parafianie poznają duszpasterzy, a księża parafian. Otwarte zostaną także drzwi kościoła oraz innych pomieszczeń przy plebanii.

Festyn „poznaj swoją parafię” rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 27 września, w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie – Mszą św. o godz. 11.30. Największą atrakcją dla uczestników może być wylosowanie kilkudniowej pielgrzymki do Włoch.

Na placu parafialnym przy ul. Bernardyńskiej 5 – po Mszy św. rozpocznie się zabawa dla dzieci i dorosłych, połączona z ciekawymi wydarzeniami. Każdy, kto zechce wziąć udział w festynie – będzie miał możliwość obejrzeć miejsca, na których zwiedzanie nie ma czasu na co dzień.

Szeroko otwarte zostaną drzwi najdłuższego kościoła w Lublinie. Od godz. 14.00 rozpocznie się wykład na temat historii tego miejsca, a krótko po nim przewodnik oprowadzi chętnych po dawnym kościele bernardynów.

W ramach funkcjonującego parafialnego biura podróży „Frater” – odbędą się ciekawe spotkania. Oprócz opowieści podróżnika, każdy chętny będzie mógł wysłuchać rad specjalisty z zakresu medycyny podróży.

Podczas festynu odbędą się liczne konkursy z nagrodami. Nagrodą główną jest pielgrzymka do Włoch. Wśród nagród znajdą się również specjalne pakiety przygotowane przez katolickie stowarzyszenie Agape i Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”, który wydarzenie objął patronatem medialnym. Z kolei ciekawą nagrodą dla kierowców - może się okazać darmowy miesięczny karnet na parafialny parking w centrum miasta.

Członkowie oraz wolontariusze stowarzyszenia Agape, które ma swe pomieszczenia i biura przy kościele nawrócenia św. Pawła – poprowadzą gry i zabawy dla dzieci i rodziców.

Uczestnikom zabawy nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz ciasta. Specjalne stoiska przygotują również grupy i wspólnoty parafialne.

Jedną z atrakcji będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z księdzem proboszczem.

Organizatorami festynu są parafia Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, katolickie stowarzyszenie Agape i biuro podróży „Frater”.

W związku ze zbliżającym się festynem „poznaj swoją parafię” – zachęcamy Czytelników do przeczytania niezwykle ciekawej historii kościoła Nawrócenia św. Pawła, którą przygotował dr Józef Zięba, znany lubelski historyk. Tekst znajduje się w rubryce Lubelski „Okular”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama