GN 32/2018 Archiwum

Decydujmy sami

Każdy kto skończył 16 lat i mieszka w Lublinie może zagłosować na wybrane projekty złożone do budżetu obywatelskiego.

Pieniądze budżetu obywatelskiego podzielone zostały na dwie pule: 7 mln zł sfinansuje duże projekty o wartości od 500 tys. zł do 1,5 mln zł, natomiast 8 mln zł przeznaczone będzie na projekty małe, o wartości do 500 tys. zł.

W tym roku możemy oddać swój głos na jeden ze 101 małych projektów oraz na jeden z 54 dużych. 

Dziś w nocy uruchomiona została specjalna aplikacja umożliwiająca oddawanie głosów przez internet. By tak właśnie zagłosować, należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu i odnaleźć zakładkę budżet obywatelski. Następnie należy wejść kategorię "głosowanie", zalogować się podając swoje dane i wypełnić elektroniczną kartę głosowania.

Głos można oddać oczywiście także tradycyjnie, wrzucając kartę do głosowania do urn ustawionych w 52 punktach w mieście m.in. w BOM-ach oraz bibliotekach oraz szkołach.

Wśród projektów, które walczą o głosy mieszkańców są m.in. sterylizacja bezpańskich psów i kotów, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, stworzenie Lubelskiego Szlaku Filmowego, Akademii Łyżwiarstwa Figurowego oraz Akademii Koszykówki, budowa placów zabaw, przebudowa ulic oraz zmiany nawierzchni w różnych punktach miasta. 

- Myślę, że umożliwienie ludziom głosowania przez internet wpłynie na znacznie wyższą frekwencję w tych wyborach - śmieje się Piotr Klimek mieszkaniec Lublina, który jak deklaruje, będzie wspierał projekty mające służyć całemu miastu. - Podoba mi się projekt przygotowania gdy komputerowej o Lublinie i stworzenie Szkół Rowerowych w Lublinie. Ale nie wiem jeszcze na co w końcu zagłosuję. 

W budżecie obywatelskim na 2015 r. największe poparcie uzyskał projekt związany z poprawą życia zwierząt w lubelskich schronisku dla bezdomnych zwierząt. Mieszkańcy przekazali dla schroniska 1,5 mln zł. 

Głosowanie potrwa do 10 października. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma