Nowy numer 33/2018 Archiwum

Inauguracja roku akademickiego w... Lubartowie

Zgodnie ze statutem, celem działalności tego uniwersytetu jest m.in.: prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauki i aktywizowanie osób… starszych.

Trzeci rok swojej działalności Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął Mszą św. w intencji słuchaczy.

Została ona odprawiona w bazylice św. Anny przez kapłanów pracujących w lubartowskich parafiach.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

W imieniu zarządu Uniwersytetu - przybyłych słuchaczy oraz gości przywitała Halina Wolińska.

Podczas uroczystości odczytano list burmistrza miasta, którego reprezentowała pani sekretarz.

– Proszę przyjąć wyrazy mojego głębokiego szacunku dla państwa dążenia do samorozwoju poprzez edukację i zdobywanie nowych umiejętności. Jestem pełen dumy z państwa pracy, trudu jaki wkładają słuchacze oraz władze Uniwersytetu w aktywizację seniorów. Życzę zapału oraz nieustającej energii w dążeniu do osiągnięcia celów, wielu ciekawych inicjatyw, spotkań, ale przede wszystkim zdrowia i sił do podejmowania nowych wyzwań – napisał burmistrz.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Marta Migal, dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina. Podczas referatu zatytułowanego „Muzyka jako ideał edukacyjny” zebrani usłyszeli fragmenty utworów – muzykę Ennio Morricone do filmu „Dawno temu w Ameryce” oraz fragment Koncertu f-moll Fryderyka Chopina.

Sobotnią inaugurację uświetnił także występ Beaty Jonaszko wspólnie ze Zbigniewem Skrzypkiem oraz Piotrem Firlejem. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości w imieniu Zarządu UTW podziękowała Małgorzata Smolarz.

Uroczystość zakończyła się w galerii na parterze Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Był to czas na słodki poczęstunek, rozmowy i planowanie wspólnych zajęć w rozpoczynającym się semestrze.

Lubartowski Uniwersytet działa od 2012 r. skupiając w swoich szeregach grono aktywnych seniorów chcących wzbogacić swoja wiedzę i umiejętności. Przynależność do społeczności uniwersyteckiej pozwala również rozwijać zainteresowania.

Zgodnie ze statutem, celem działalności uniwersytetu jest m.in.: prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauki, w szczególności z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, kultury i sztuki, nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, a także technicznych, aktywizowanie osób starszych poprzez ich uczestnictwo w różnych formach życia społecznego oraz  tworzenie i wzmacnianie więzi osób starszych z młodym pokoleniem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma