GN 32/2018 Archiwum

Oaza na pustyni

Na 160 metrach w miejscu, gdzie kiedyś była apteka, dziś działa nowy dom kultury nazwany DDK "Czuby Południowe". Każdy bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie.

Nowy dom kultury jest filią działającego w Lublinie już od pięciu lat Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin". Inicjatywa powstania miejsca spotkań z kulturą na osiedlu Czuby Południowe, wyszła od mieszkańców.

- Tu była tak naprawdę kulturalna pustynia - mówi Katarzyna Duma z DDK "Węglin" odpowiedzialna za promocję. - W tej dzielnicy nie działały do tej pory żadne instytucje kulturalne. Dzięki apelom mieszkańców została uruchomiona filia naszego domu kultury. 

Choć dom kultury przy ul. Wyżynnej działa dopiero od dwóch dni, ma już swoich pierwszych domowników. - Prowadzimy aktualnie zajęcia muzyczne i spotkania dla mam z małymi dziećmi - wyjaśnia Dorota Lesiak, koordynatorka pracy programowej w DDK "Czuby Południowe". - Cały czas trwają też zapisy na poszczególne warsztaty i projekty. 

Jak informuje Katarzyna Duma część zajęć, które były prowadzone na w DDK na Węglinie została przeniesiona właśnie do DDK "Czuby Południowe" ze względu na warunki lokalowe, które tam panują. - Teraz tam będą prowadzone warsztaty manualne, warsztaty komiksowe czy warsztaty słowa - wylicza K. Duma. - Jest tam też sala muzyczna więc będzie się odbywała nauka gry na gitarze oraz pianinie - dodaje.

Dotychczasowe oferta DDK Węglin została podzielona między dwie placówki. Na Węglinie zainteresowani mogą skorzystać głównie z zajęć ruchowych oraz teatralnych, natomiast na Czubach oprócz tych, które już funkcjonowały w DDK Węglin, pojawiły się nowe projekty. - Mamy bardzo fajne spotkania dla młodzieży i dorosłych w ramach Otwartej Pracowni Medialab - wyjaśnia K. Duma. - To cykl zajęć z wykorzystaniem nowych technologii. 

Niezwykle interesująco zapowiada się także działalność klubu seniora "Bombonierka życia". Mieszkańcy Lublina w wieku dojrzałym mogą w miłej atmosferze przy kawie i herbacie uczestniczyć w warsztatach, dyskusjach tematycznych, spotkaniach z różnymi gośćmi, ale przede wszystkim w twórczym i kreatywnym byciu razem. Dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne zajęcia zatytułowane Rodzinne Warsztaty Twórcze. 

Katarzyna Duma zachęca mieszkańców Lublina do wzięcia udziału w cyklach spotkań organizowanych przez DDK zatytułowanych "Jaka kultura?" oraz "Twoja kolej". - "Twoja kolej" to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty lub zajęcia, korzystając z naszego wsparcia - wyjaśnia K. Duma. 

Wszyscy zainteresowani udziałem w zajęciach, mogą zgłaszać się do DDK "Czuby Południowe" przy ul. Wyżynnej 16. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma