Nowy numer 33/2018 Archiwum

Potrzebny jest czas

Potrzebni są młodzi ale też starsi, uczniowie, pracujący, emeryci ale i bezrobotni. Wszyscy, którym nie szkoda poświęcić swojego wolnego czasu dla innych.

Tradycyjnie jesienią Centrum Wolontariatu w Lublinie poszukuje nowych wolontariuszy. Nie liczy się wiek ani wykształcenie. 

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoim wolnym czasem z tymi, którzy tego czasu potrzebują – zachęca Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu. - Pomagamy chorym i zaniedbanym dzieciom, uchodźcom, bezdomnym, młodzieży i dorosłym po konflikcie z prawem, osobom z zaburzeniami psychicznymi. Dla każdego chętnego do pomocy jesteśmy w stanie znaleźć zaangażowanie, każdy może dobrze spożytkować swój wolny czas - dodaje. 

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu pomagają w środowisku lokalnym, angażując się między innymi na rzecz dzieci, bezdomnych, uchodźców czy osób chorych, ale ich zaangażowanie sięga także daleko poza granice Polski. Pomagali już m.in. na Kubie, w Gruzji, na kontynencie afrykańskim, na Ukrainie, w Kazachstanie. Ich misją, jak mówią, jest podejmowanie działań solidarnościowych na rzecz człowieka, który jest w potrzebie.

Jak podkreśla J. Orłowska, ważny jest także rozwój samych wolontariuszy. - Wszyscy, którzy angażują się w wolontariat, mogą nabyć dzięki temu szereg kompetencji społecznych i nowych umiejętności, nawiązać nowe, ciekawe znajomości i relacje. Wolontariat daje poczucie satysfakcji, że robimy coś dobrego nie tylko dla siebie i swoich bliskich, ale także dla osób nieznajomych - zaznacza. 

Każdy kto chciałby włączyć się w działania Centrum Wolontariatu może zgłaszać się do biura przy ul. Jezuickiej 4 w Lublinie. Już 18 października odbędzie się szkolenie dla wolontariuszy. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma