Nowy numer 47/2023 Archiwum

Nauczyciele u św. Anny

Ich praca nie jest łatwa. Wiele osób zazdrości im długich wakacji i ferii zimowych. Oni sami życzyliby sobie, aby ich pracę bardziej doceniano. Obok nagród i wyróżnień lubartowscy nauczyciele otrzymali prezent w postaci modlitwy.

Środowisko nauczycieli powiatu lubartowskiego uczestniczyło w kolejnej już pielgrzymce do sanktuarium św. Anny. Mszę św. w intencji nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty sprawowali proboszczowie lubartowskich parafii. Homilię wygłosił ks. dr Paweł Bartoszewski, prefekt Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

W nabożeństwie wzięły również udział poczty sztandarowe szkół z terenu miasta, gminy i powiatu lubartowskiego. Oprawę liturgiczną przygotowali nauczyciele z lubartowskich placówek oświatowych, muzyczną – chór Społecznej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Po Mszy św. samorząd miasta zaprosił nauczycieli na spotkanie okolicznościowe w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Zebranych powitał duet Sara Kusio (skrzypce) i Karol Bednarz (fortepian) wykonujący standardy muzyki filmowej. Reprezentujący organy prowadzące szkoły burmistrz miasta Lubartów i wójt gminy Lubartów złożyli wspólne podziękowania i najlepsze życzenia dla pedagogów.

- Mszą św. w intencji pedagogów, ofiarowaną przez samorządowców, chcemy wyrazić naszą wdzięczność - powiedział burmistrz Janusz Bodziacki. - W imieniu samorządowców dziękujemy wam za trud wychowania, za przekaz swojego życia, przekaz talentów. W związku z waszym świętem składamy serdeczne życzenia satysfakcji z państwa pracy - dodał.

Uroczystość była też okazją do wręczenia wyróżnień. Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz miasta nagrodził najlepszych pedagogów. W tym roku nagrodę tę otrzymało 11 nauczycieli z lubartowskich placówek oświatowych. Na zakończenie zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Chóru Ziemi Lubartowskiej pod kierunkiem Alfreda Kędziory.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy