Nowy numer 49/2023 Archiwum

Lubelski aquapark otwarty

Prawdopodobnie Aqua Lublin jest nie tylko najnowocześniejszym ośrodkiem pływackim w naszym mieście, ale także jednym z najnowocześniejszych w całej Polsce.

Basen jest atrakcyjny zarówno z zewnątrz jak i w wewnątrz. Zaraz po wejściu, które zostało umiejscowione od strony ul. Lubelskiego Lipca 80’, można przez specjalne okna podziwiać trenujących na olimpijskim basenie sportowców.

Kasa basenowa znajduje się na pierwszym piętrze. Tam też są szatnie z 800 szafkami, a wśród nich także te specjalnie wydzielone dla mam z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych.

Wielki entuzjazm, szczególnie wśród dzieci, bez wątpienia będzie wzbudzała strefa rekreacyjna przeznaczona właśnie dla rodzin z dziećmi.

Jest plac wodny ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową oraz specjalna strefa masażu z urządzeniami masującymi. Kawałek dalej są zjeżdżalnie dla bardziej doświadczonych pływaków oraz rwąca rzeka.

Specjalnie dla sportowców jeden z basenów został wyposażony w urządzenie tworzące przeciwprądy umożliwiające doskonalenie umiejętności pływackich.

Główny basen olimpijski ma 50 metrów i 10 torów pływackich. Jego głębokość to od 2,5 do 4 metrów. Z trzech stron otaczają go trybuny przeznaczone dla przeszło 2 tys. widzów. 

Nie sposób nie wspomnieć o strefie saun, która w Auqa Lublin nosi dość ciekawą nazwę mianowicie saunarium. Są tu trzy sauny suche i dwie parowe. Jest też grota lodowa i specjalne baseny do schładzania.

Dla miłośników zażywania kąpieli pod gołym niebem, przygotowano także zewnętrzne baseny całoroczne.

Pierwszy miesiąc działalności pływalni będzie na pewno rekordowy, a to ze względu na wprowadzone w tym okresie zniżki na korzystanie zarówno z basenów jak i strefy saun. 

Wszystkie ceny z cennika znajdującego się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały na miesiąc obniżone o połowę. – Świetne posunięcie, by zachęcić do odwiedzenia basenu – mówi Paweł, który na otwarcie basenu dla mieszkańców stawił się jako jeden z pierwszych. – Normalne ceny są niestety za wysokie na naszą kieszeń.

Podobnie wypowiadają się lubelscy studenci – Jest pięknie, ale drogo – mówi Paulina studentka prawa UMCS. – Nie wiem kogo stać, by z rodziną przyjść częściej niż raz w miesiącu na ten basen – dodaje Ania, która na otwarcie przyszła z dwójką dzieci.

Niestety w cenniku nie ma opcji biletu rodzinnego ani też biletu umożliwiającego pobyt bez limitu czasowego.

Aqua Lublin będzie otwarty codziennie od godz. 6 do 22.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy