Konkurs, który odbył się już po raz czwarty, wyróżnił w Lublinie te instytucje, które oferują seniorom specjalne usługi, ale także pomagają osobom starszym w integracji społecznej.
Wśród podmiotów wyróżnionych wiele jest takich, które certyfikat otrzymały kolejny raz. Wśród nich jest m.in. Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin". - To dla nas wielkie wyróżnienie - mówi Katarzyna Duma z DDK "Węglin". - Staramy się przygotowywać nasz program w ten sposób, żeby każdy mógł znaleźć u nas coś dla siebie - podkreśla. - Specjalną ofertę kierujemy właśnie do osób 50+. W naszym domu kultury funkcjonuje klub "Aktywni 50+", mamy także chór Bello Canto, zespół Cheerleaderek seniorek, ale także zajęcia z angielskiego, które cieszą się dużą popularnością oraz gimnastykę z elementami rehabilitacji.
Kapituła konkursu przyznała w tym roku 37 certyfikatów. Wyróżniła miejsca dostępne i przystosowane do osób w podeszłym wieku zarówno pod względem zabudowy, ale także te, które tworzą przestrzeń do atrakcyjnego spędzenia czasu przez osoby starsze.
Wśród wyróżnionych miejsc znalazły się m.in. instytucje kultury i rozrywki. Tu wyróżniono: Klub Osiedlowy Miniatura, Teatr Stary w Lublinie, Filię Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”, Muzeum Lubelskie, Dzielnicowy Dom Kultury ,,Węglin", Gemini Film" Sp. z o. o., Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów, Kawiarnia&Księgarnia „Między Słowami” oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Nagrodzone zostały także filie biblioteki im. H. Łopacińskiego w Lublinie: Filia Nr 2, Filia Nr 13, Filia Nr 19, Filia Nr 21, Filia Nr 24, Filia Nr 27, Filia Nr 29, Filia Nr 30, Filia Nr 32, Filia Nr 34, Filia Nr 35, Filia Nr 36
Wyróżnienie trafiło także do organizacji i stowarzyszeń: Fundacji Wzajemnego Wsparcia Klucz, Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” oraz Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej - oddział w Lublinie. Jak co roku doceniono także placówki medyczne i sportowe: Centrum Medyczne Orto-Optymist, Centrum Medyczne Sanitas Sp. z o.o., CenterMed Lublin Sp. z o.o., Specjalistyka Czechów NZOZ, Audionova Sp. z o.o. oraz Klub Sportowy Mrs. Sporty.
Miejscem przyjaznym seniorom okazało się być także przedszkole. Instytucja, której działania skierowane są głównie na najmłodszych, okazuje się być także otwarta na ludzi starszych. Przedszkole nr 75 przy ul. Żelazowej Woli, bo to o nim mowa, prowadzi szereg działalności na rzecz seniorów. W budynku przedszkola udostępniono pomieszczenie tzw. Art cafe, gdzie seniorzy mogą spotykać się przy kawie i herbacie w godzinach 15.00 -20.00. Dodatkowo w uzgodnieniu z seniorami utworzono sekcję szachową, brydża sportowego, literacką oraz plastyczną.
Seniorzy wyróżnili również MPK Lublin Sp. z o.o., Biuro Obsługi Mieszkańców - Urząd Miasta Lublin, Zajazd Katarzyna i Kwiaciarnię Floranna.
Wyróżnienie certyfikatem "Miejsce Przyjazne Seniorom" przyznawane jest na rok.