Nowy numer 33/2018 Archiwum

Sejm dla PiS

Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło samodzielnie. Na Lubelszczyźnie prognozowanych jest nawet ok. 18 mandatów.

O godz. 21 zakończyło się głosowanie, w którym wybieraliśmy posłów i senatorów.

Oficjalne wyniki będziemy znali prawdopodobnie dopiero we wtorek, ale już dziś wiemy, że tradycyjnie mieszkańcy Lubelszczyzny głosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego. 

W całym kraju Prawo i Sprawiedliwość na obecną chwilę zdobyło 39,12% poparcia. Platforma Obywatelska otrzymała 23.4%, Kukiz' 15 - 9,04%, Nowoczesna Ryszarda Petru 7,12%, PSL - 5,2%, Zjednoczona Lewica - 6,6%, KORWIN - 4,9% i Partia Razem 3,9%.

Frekwencja wyborcza w skali kraju wyniosła 51,6%. Na godz. 17 na Lubelszczyźnie frekwencja przekroczyła 39%, a w samym Lublinie blisko 45%. 

Tradycyjnie w naszym regionie wyborcy najliczniej do urn poszli w powiecie janowskim w gminie Godziszów, gdzie na godz. 12 frekwencja wyniosła prawie 34%. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma