Nowy numer 09/2024 Archiwum

1 listopada na drogach Lublina

Żeby usprawnić w okolicach lubelskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzono zmiany w ruchu drogowym oraz czasowe miejsca parkingowe. Policja zachęca też wszystkich do korzystania z komunikacji miejskiej.

Już w piątek przy cmentarzu na Majdanku ulicę Cmentarną zamieniono na drogę jednokierunkową. Samochody wyjeżdżające spod cmentarza kierowane są objazdem do al. Witosa. Od soboty do niedzieli włącznie zabroniony będzie skręt z Drogi Męczenników Majdanka w ulicę Lucyny Herc.

Wszyscy odwiedzjący groby swych bliskich będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu przy cmentarzu ale także na terenie Muzeum na Majdanku, przy Parku Naukowo - Technologicznym oraz na terenie dawnego Polmozbytu. 

Przy cmentarzu na ulicy Lipowej, od soboty do 2 listopada, zmienia się organizacja ruchu na ulicy Obrońców Pokoju. Wszyscy jadący od ulicy Głębokiej przez Raabego będą mogli skręcić w prawo by zaparkować przy ulicy Białej. Zatoka przy Plazie zostanie oznakowana jako parking dla niepełnosprawnych. Pod Plazą także w uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy będą mogli parkować za darmo. 

Przy cmentarzu na ulicy Pszczelej zmienia się ruch na jednokierunkowy. Jest to sposób na wygospodarowanie dodatkowych miejsc parkingowych. 

W sobotę i niedzielę ul. Bełżycką będzie można jechać tylko w jedną stronę od al. Kraśnickiej do cmentarza. Wyjazd zaplanowano przez ulicę Folwarczną. 

Żeby zachęcić mieszkańców naszego miasta do poruszania się w tych dniach komunikacją miejską Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalne linie autobusowe, którymi w sobotę i niedzielę będzie można za darmo przemieścić się na cmentarz. Będą to linie 162, 200 i 201 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy