Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rozpoznajesz duchy?

Bardzo często się zdarza, że nawet osoby dorosłe nie wiedzą, jak się modlić. Jedni pytają duchownych, inni szukają odpowiednich książek, a jeszcze inni uczą się poprzez kontakt bezpośredni z... Bogiem.

Modlitwy będzie się można nauczyć podczas cyklu spotkań w ramach Duszpasterstwa Akademickiego KUL. Oczywiście, jest to oferta zwłaszcza dla studentów, ale z zaproszenia mogą skorzystać wszyscy chętni - licealiści oraz osoby starsze.

3 listopada w Duszpasterstwie Akademickim KUL rozpocznie się kolejna edycja z cyklu „Szkoła Modlitwy”. Są to spotkania warsztatowe, które mają pomóc w osobistym spotkaniu z Bogiem oraz przemianie duchowej i życiowej człowieka.

- W poprzednich dwóch edycjach tematem były różne formy modlitwy, takie, jak kontemplacja czy modlitwa Jezusowa. Tym razem zajmiemy się „sztuką rozeznawania duchowego” - mówi Małgorzata Szczeszek z DA KUL.

Rozeznawanie duchów jest jednym z elementów „Ćwiczeń duchowych” stworzonych przez św. Ignacego Loyolę. Ci, którzy zapoznali się z duchowością ignacjańską, twierdzą, że to pozwala im lepiej podejmować decyzje oraz rozpoznawać stany strapienia i pocieszenia.

„Szkołę Modlitwy” prowadzi o. Michał Masłowski, jezuita, duszpasterz akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Spotkania będą się odbywać w sali C618 (Collegium Jana Pawła II, VI piętro) w pięć wtorków (3, 17, 24 listopada oraz 1 i 8 grudnia) o godz. 20.

Są otwarte dla wszystkich chętnych, nie obowiązują też zapisy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama