Nowy numer 3/2021 Archiwum

Telefon - narzędzie obywatelskie

Już dosłownie za chwilę mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z aplikacji, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale też będzie okazją do ruchu i sposobem na zdobycie ciekawych nagród.

Lubel up to aplikacja stworzona przez Fundację Team Teatrikon przy współpracy z firmą Pixel Frog. Bazuje na geolokalizacji, podobnie jak wiele innych najpopularniejszych na świecie aplikacji. Jej głównym zadaniem jest zmobilizowanie mieszkańców naszego miasta do odwiedzania miejsc, w których mogliby się obywatelsko udzielać. 

- Bardzo często wiele osób musi załatwiać różne sprawy w urzędach. Ci ludzie nie mają motywacji, by stać w kolejkach, ani tym bardziej, by dbać o swoje sprawy - zauważa Jakub Barański z Fundacji Team Teatrikon.

- Chcemy wciągnąć mieszkańców naszego miasta w grę, w której za wizytę w takim, być może nielubianym, miejscu dostawaliby punkty, mogliby konkurować z innymi, a później odbierać nagrody - opowiada.

Aplikacja pozwoli jej użytkownikom odkryć nowe formy aktywności w Lublinie. Każdy kto ściągnie ją na swój telefon bądź tablet, będzie mógł zalogować się i rozpocząć zbieranie punktów przez odwiedzanie wyznaczonych miejsc i jednocześnie rywalizację z innymi użytkownikami.

- Chcielibyśmy, by lublinianie odkryli, że jest wiele powodów, by odwiedzać biura obsługi mieszkańców, rady dzielnic czy urzędy, choćby po to, by zgłaszać swoje problemy i uwagi - zauważa J. Barański. 

Wśród punktów w aplikacji są także miejsca związane z działalnością kulturalną, jak muzea, biblioteki, teatry. Poza zadaniami polegającymi na odwiedzaniu konkretnych miejsc w naszym mieście na graczy czekają też proste quizy dotyczące Lublina.

Pierwsza edycja gry, która już wkrótce ruszy będzie wersją testową. W trakcie jej trwania będą rozdawane drobne nagrody, natomiast na tych, którzy zdobędą najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach związanych z kulturą czy edukacją obywatelską, czekają nagrody rzeczowe o wartości blisko 9 tys. zł. Otrzymają je już w grudniu podczas uroczystej gali,

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama