Nowy numer 32/2018 Archiwum

Radośni przy ołtarzu

Ministrantem być to zaszczyt i duma, ale też obowiązki, które na szczęście należą do przyjemnych.

W parafii Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Franciszka z Asyżu w Bychawie odbył się dzień skupienia połączony z turniejem w piłkę halową dla Liturgicznej Służby Ołtarza z bychawskiego dekanatu.

Pojawili się ministranci i lektorzy z takich parafii, jak: Jabłonna, Kosarzew, Krzczonów i Bychawa. Podczas Mszy św. ks. Marcin Rejak, dekanalny opiekun LSO, odwołał się do słów papieża Franciszka, mówiąc, że „każdy ministrant, im bliżej będzie ołtarza, im bardziej będzie pamiętać, aby rozmawiać z Jezusem w codziennej modlitwie, im bardziej będzie się karmić słowem i Ciałem Pańskim, tym bardziej będzie potrafił iść ku bliźniemu, niosąc swój entuzjazm i radość”.

Podczas turnieju, który został przygotowany przez księży posługujących w parafii - ks. Piotra Stasieczka i ks. Leszka Tałandę, cieszyliśmy się zajęciem pierwszego miejsca w piłce halowej przez LSO Bychawa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma