Nowy numer 44/2020 Archiwum

Światło świata

Tarnowska misjonarka wyróżniona przez abp. Stanisława Budzika. W Afryce.

Tarnowska misjonarka Ewa Gawin, pracujaca w Kamerunie od 25 lat, otrzymała od abp. Stanisława Budzika odznaczenie archidiecezji lubelskiej Lumen mundi.

Uroczystość odbyła się w Bouam w Kamerunie, w diecezji Bertoua, gdzie miało miejsce poświęcenie kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, zbudowanego przez ks. prał. Stanisława Stanisławka, kapłana archidiecezji lubelskiej.

Poświęcenia kościoła dokonał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, który przebywa z wizytą duszpasterską w Kamerunie, odwiedzając placówki misyjne prowadzone przez polskich kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz przez siostry zakonne.

Na medalu widnieje napis „Lumen mundi” i postać Ducha Świętego w znaku gołębicy z promieniami symbolizującymi dary i charyzmaty, jakich udziela ludziom dla dobra Kościoła.

– Przekazuję wyrazy głębokiej wdzięczności – napisał arcybiskup w okolicznościowym dyplomie – za 25 lat gorliwej pracy misyjnej w Kamerunie, za wielkie serce dla chorych, niepełnosprawnych i więźniów oraz za wsparcie dla kapłanów, także z archidiecezji lubelskiej. Można do tych działań odnieść słowa Apostoła Narodów: „Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama