Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zanim przyjadą goście

Możemy przyjąć około 6 tys. młodych, którzy przyjadą do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Archidiecezja lubelska jest gotowa. Trwa dopinanie szczegółów i modlitwa w intencji tych, którzy na ŚDM przyjadą.

Przygotowania trwają od dawna. Niemal wszystkie parafie w Lublinie (z wyjątkiem dwóch) utworzyły sztaby, które przygotowują się na przyjęcie gości z całego świata.

Już wiemy, że na Lubelszczyznę przyjedzie ok. 700 Belgów, 400 Francuzów, grupy z Orleanu, Kenii i Niemiec. Lista jest wciąż otwarta. - Logistyczne przygotowania są bardzo ważne, ale nie mniej istotne jest przygotowanie duchowe. Światowe Dni Młodzieży to okazja do "porwania" młodych ku Chrystusowi, dzielenie się własnym doświadczeniem wiary, tworzenie nowych wspólnot, zaangażowanie młodych w wiele dzieł przy parafii - mówi ks. Adam Bab, odpowiedzialny za ŚDM w archidiecezji lubelskiej.

I Niedziela Adwentu w naszej archidiecezji jest szczególną niedzielą modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Z tej okazji abp Stanisław Budzik wystosował specjalny list do wiernych. Poniżej jego treść:

"Niedzielę rozpoczynającą nowy rok liturgiczny przeżyjemy jako diecezjalny dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jest to inicjatywa, z którą wyszli młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wielkiego święta wiary. Pragną oni nie tylko modlić się o obfite duchowe owoce spotkania w Lublinie i w Krakowie, ale także polecać Bogu Wasze osobiste intencje.

Gorąco zachęcam wszystkich kapłanów oraz samych młodych formujących się w różnych wspólnotach naszej diecezji do podjęcia tego dzieła. Młodzież będzie przyjmować intencje modlitwy po każdej niedzielnej Eucharystii. Sama zaś modlitwa odbędzie się o godzinie wskazanej przez duszpasterzy.

Uczestnictwo w przyszłorocznych Dniach Młodzieży wiąże się z kosztami, które często trudno jest udźwignąć ludziom młodym i ich rodzinom. Z tej racji kieruję do Was serdeczną prośbę, aby przy okazji powierzania młodzieży swoich intencji wesprzeć ofiarą ich wyjazd do Krakowa. Niech nasza diecezjalna solidarność, zarówno w modlitwie, jak i w potrzebach materialnych, przyniesie błogosławione owoce dla całego młodego pokolenia.

Na czas Adwentu, który rozpoczniemy w tym roku modlitwą z młodymi i za młodych, z serca Wszystkim błogosławię".

Wasz Biskup Stanisław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama