Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wolontariat sportowy

Jesteś głodny sukcesu? Czujesz, że drzemie w Tobie niewykorzystany potencjał i do tego kochasz sport? Odwiedź Akademię Wolontariatu Sportowego! - tak reklamuje się wolontariat sportowy, który zaczął działać na UMCS.

Żeby dobrze zorganizować zawody sportowe czy inne wydarzenia związane ze sportem, potrzeba przede wszystkim ludzi pełnych pomysłu i gotowych do poświęcenia swego czasu, a o to niełatwo. Stąd pomysł na stworzenie wolontariatu sportowego, który ma służyć sportowcom i całemu AZS UMCS.

Akademia Wolontariatu Sportowego zorganizowana została w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jest to nowa inicjatywa w sporcie akademickim, która ma wspierać uczelniane i środowiskowe kluby AZS.

Dzięki Akademii swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy akademickich imprez sportowych oraz miłośnicy sportu w tym m.in. uczniowie i studenci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać wiedzę praktyczną pracując jako wolontariusze sportowi. Wolontariat sportowy jest bowiem nową formą wolontariatu.

- To inwestycja w przyszłość, zarówno wolontariusza, jak i klubów sportowych. Do tej pory nie było takich wolontariuszy, więc by zachęcić młodych do podjęcia się takiego działania będziemy organizować szkolenia, umieszczać informacje na portalach społecznościowych, docierać do mediów. Każda impreza sportowa, począwszy od lokalnych zawodów na wielkich olimpiadach skończywszy, wymaga udziału wolontariuszy. Dobrze więc by ludzie mieli wiedzę na ten temat, informacje potrzebne do organizacji wydarzeń sportowych i by byli skupieni w jakimś określonym miejscu. To wszystko zapewnia wolontariat sportowy. Dobrze działający przyczynia się do sukcesów całego zespołu - mówią przedstawiciele Akademii Wolontariatu Sportowego.

Wolontariuszem może zostać każdy. Przydatne są zarówno umiejętności w dziedzinie komunikacji, praca w grupie, zdolności organizacyjne, a także umiejętności specjalistyczne (techniczne, językowe, artystyczne).

Informacje na temat wolontariatu można znaleźć na stronie wolontariatsportowy.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama