Nowy numer 22/2020 Archiwum

Opłatek maltański

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, którą organizuje Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

W ramach akcji co roku zapraszane są do do świątecznego stołu setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne.

Wigilia odbędzie się 10 grudnia w Lawendowym Dworku w Lublinie. Podczas wigilii lubelskie dzieci z ubogich rodzin dostaną wymarzone prezenty.

Akcję w Lublinie koordynuje Mirosław Augustyniak. Na wigilię przyjdzie kilkadziesiąt potrzebujących rodzin z terenu Lublina.

Każdy może pomóc dzieciom spełnić ich najskrytsze marzenia. O wymarzonych prezentach dzieci opowiadały pracownikom lubelskiego MOPR-u.

Listę dzieci oczekujących na prezenty wytypowali pracownicy tej instytucji. Chodziło o to, by otrzymały je dzieci z najbiedniejszych rodzin.

Mieszkańcy Lublina żywo zareagowali na potrzeby dzieci. W większości lista prezentów jest już zapełniona, jednak nadal do szczęścia najmłodszych brakuje kilku prezentów, w tym odtwarzaczy mp3. Potrzeba ich jeszcze 3.

Pozostała część listy z brakującymi prezentami znajduje się pod wskazanym linkiem: https://www.facebook.com/events/422694877925336/ Jeżeli ktoś zdecyduje się pomóc konkretnemu dziecku z listy, powinien wysłać maila na adres ewka.glaz@gmail.com. Wystarczy wpisać imię, numer dziecka i wybrany prezent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama