Nowy numer 47/2020 Archiwum

Aqua z rekordami

Po prawie 30 latach do naszego miasta, dzięki nowo otwartemu basenowi, wróciły pływackie mistrzostwa Polski.

Do jutra na basenie olimpijskim Aqua Lublin, seniorzy i młodzieżowcy, walczą o awans do Mistrzostw Europy w Londynie w 2016 r.

Mistrzostwa, które odbywają się w Lublinie od czwartku, są jedynymi, w trakcie których 721 zawodników ze 140 klubów walczy o udział w mistrzostwach w Londynie.

Sportowcy o najlepsze wynik walczą na basenie, który ma długość 50 metrów. Każdego dnia pływackie zmagania za darmo oglądać może przeszło 2 tys. osób. Tylu widzów jest w stanie pomieścić widownia najnowocześniejszego obiektu sportowego w Lublinie. 

Głównym organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UMCS przy współpracy z Polskim Związkiem Pływackim.

Widzowie mogą oglądać największe gwiazdy polskiego pływania, poczynając od medalistów: Konrada Czerniaka, Radosława Kawęckiego oraz lubelskiego zawodnika UKS Skarpa Jana Świtkowskiego po legendy pływackie, wśród których jest m.in. Paweł Korzeniowski.

Już po pierwszym dniu zawodów padło 11 rekordów Polski. Wśród rekordzistów znalazł się min. Konrad Czerniak, który 50 metrów najszybciej przepłynął stylem dowolnym i jednocześnie pobił rekord Polski. Także zawodniczka z Lubelszczyzny wywalczyła medal. Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska zdobyła brąz na 200 m stylem zmiennym. 

Każdy dzień pływackich zawodów rozpoczynają eliminacje. Finały odbywają się o godz. 17 z wyjątkiem ostatniego dnia, kiedy pływacy zaprezentują swe umiejętności o godz. 16. 

Dla najlepszych zawodników, którzy pobiją swoje rekordy przygotowano nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama