Nowy numer 48/2020 Archiwum

Abp Stanisław do czytelników "Gościa"

Boże Narodzenie to czas, w którym składamy sobie życzenia i dzielimy się radością z Narodzin Jezusa. Życzenia do naszych Czytelników skierował też abp Stanisław Budzik.

Drodzy Czytelnicy
Lubelskiego Gościa Niedzielnego!

„Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom i poucza nas, abyśmy (…) rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie żyli na tym świecie, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa” (Tt 2,11-23).

W Roku Świętym Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka, staje się dla nas jasne, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię, abyśmy odkrywali na Jego obliczu najpiękniejszy wymiar miłości, jakim  jest miłosierdzie. To ono nas dotyka, leczy nasze słabości, uwrażliwia nas na potrzeby i cierpienia bliźnich.

„Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu” – pisze papież Franciszek. Podejmując apel św. Jana Pawła II wzywa nas, abyśmy się stawali apostołami i narzędziami Bożego miłosierdzia, ponieważ pierwsi otrzymaliśmy je od Boga.

Niech radosne spotkanie z przychodzącym Zbawicielem napełni nas ufnością i pokojem. Niech światło promieniujące z Betlejem oświeca i jednoczy nasze serca.

Arcybiskup Metropolita Lubelski                           

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama