Nowy numer 48/2020 Archiwum

John Paul II in His Polish Context

Amerykańscy studenci przez miesiąc będą poznawać historię Polski, kulturę i sztukę. Także historię polskiego Kościoła. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć polskie społeczeństwo i kontekst działalności i życia Karola Wojtyły.

„John Paul II in His Polish Context” to miesięczny program edukacyjny przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL dla grupy 26 amerykańskich studentów z University of St. Thomas.

Dla studentów niezwykle ważne są elementy edukacji związane z podróżowaniem i spotkaniami z ludźmi. Niekiedy bezpośredni kontakt może przynieść większe korzyści gdy zostanie połączony z czytaniem książek i uczestnictwem w wykładach.

Od 3 do 29 stycznia studenci z USA będą poznawać historię Polski, polskiego Kościoła i społeczeństwa, tak, aby możliwie szeroko poznać kontekst życia i działalności Karola Wojtyły. Przygotowane dla nich wykłady będą dotyczyły filozofii Wojtyły, który przez niemal ćwierć wieku był wykładowcą etyki na KUL, a także obejmą zagadnienia zajmujące szczególnie ważne miejsce w nauczaniu papieża, takie jak: katolicka nauka społeczna, ekumenizm, teologia ciała, relacje wiary i rozumu.

Oprócz wykładów zaplanowane są wyjazdy i spotkania. Amerykańscy studenci spotkają się m.in. z abp. Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim.

Wreszcie udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II. A więc zobaczą Lublin, Kraków, Częstochowę i Wadowice. Ponadto zwiedzą również Zamość, Kozłówkę, Warszawę i Oświęcim.

Miesięczny program edukacyjny zostanie zakończony egzaminami. Jest to już kolejna wizyta studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu na KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama