Nowy numer 4/2021 Archiwum

Mieliśmy dobry rok

Państwowe Muzeum na Majdanku odnotowało w 2015 roku rekordową liczbę zwiedzających. Muzeum na Majdanku wraz z oddziałami w Bełżcu i Sobiborze odwiedziło ponad 200 tysięcy osób - najwięcej od 1990 roku.

Rośnie zainteresowanie Państwowym Muzeum na Majdanku wśród zwiedzających. W 2015 roku instytucja odnotowała rekordową frekwencję - z jej oferty skorzystały 207 893 osoby. To najwięcej od 25 lat.

O kilkanaście tysięcy wzrosła liczba zwiedzających z kraju - stanowią oni 60 proc. wszystkich gości Muzeum (129 152 osób). Poza Polską najliczniej odwiedzili PMM przedstawiciele takich krajów jak Izrael, USA, Niemcy, Wielka Brytania i Ukraina.

- Wzrost frekwencji jest wynikiem m.in. bardzo dużego zainteresowania ofertą edukacyjną, zwłaszcza lekcjami muzealnymi, których w 2015 roku przeprowadzono o blisko 40% więcej niż rok wcześniej, i niesłabnącej popularności bezpłatnego oprowadzania tematycznego po terenie byłego obozu na Majdanku - tłumaczy Agnieszka Kowlaczyk-Nowak, rzecznik Muzeum.

Od kilku lat systematycznie wzrasta również liczba wejść na stronę internetową Państwowego Muzeum na Majdanku. W 2015 roku witryna instytucji odnotowała ponad 610 tysięcy wejść.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama