Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zagłosuj na króla

Do 15 stycznia do godz. 16 trwa konkurs na najlepszego zagranicznego studenta w Polsce. Wśród kandydatów znalazł się Syryjczyk Assef Saloom student filozofii na KUL, który został nominowany do finału konkursu Interstudent 2015 w kategorii studia doktoranckie.

Assef Salloom ma 38 lat. Z pochodzenia jest Syryjczykiem. W Syrii ukończył studia na Wydziale Literatury Angielskiej. Do Polski przyjechał wiosną 2013 roku, uciekając ze swoją żoną Hamidą i trzymiesięcznym synem z objętej wojną Syrii.

W Lublinie zapisał się na studia magisterskie na kierunku European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które prowadzone były w języku angielskim. Skończył je z wyróżnieniem jako najlepszy student na roku. 

Po skończeniu studiów magisterskich został przyjęty na studia doktoranckie także prowadzone po angielsku na Wydziale Filozofii KUL. - Mieszkam w Lublinie od czerwca 2013, i mogę powiedzieć, że kocham Lublin - mówi Assef. -  Byłem w wielu krajach i miastach świata, bardzo starych albo całkowicie nowoczesnych, bez duszy. Lublin to wyjątkowa kombinacja nowoczesności i starości. Można wąchać pradawną historię w jego uliczkach i jednocześnie żyć w postępowym, nowoczesnym mieście. 

Assef Salloom łączy studia z bogatą działalnością społeczną, artystyczną  i pozarządową. Został wyróżniony w konkursie na wolontariusza roku przez Centrum Wolontariatu. Jest redaktorem serwisu "Login Lublin" skierowanego do cudzoziemców studiujących w Lublinie.

- Poznałem wielu studentów z Francji, Syryjczyków i Arabów, Amerykanów i Afrykańczyków. Szczerze mówiąc i bez przesadnej grzeczności, ludzie tu mają mocno zakorzenioną matrycę wartości i są w stanie nadrobić 5 minut drogi tylko po to, by wskazać cudzoziemcowi miejsce, którego szuka - informuje na portalu dlawszystkich.lublin.eu. - Myślę, że gdyby cudzoziemcy szanowali te cudowne morale i etykę Lublina, gdyby podchodzili do miasta w sposób spokojny, bez naruszania prawa, z zaskoczeniem odkryliby najspokojniejsze, najbardziej tolerancyjne i żywe miasto, jakie można sobie wyobrazić. 

Assef jest również muzykiem. Gra i uczy gry na lutni, gitarze klasycznej i gitarze flamenco od 20 lat. Swoich uczniów ma także w Lublinie. 

Na Assefa można oddać głos na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

W Polsce jest już ponad 50 tysięcy studentów obcokrajowców. Trzej najlepsi honorowani są co roku przez Kapitułę nagrodami w konkursie INTERSTUDENT - w kategorii studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Wyniki ogłoszone zostaną 21 stycznia podczas Gali Konkursu w Gdańsku towarzyszącej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016".

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL