Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Teatr NN podsumowuje i planuje

Zrealizowali wiele projektów i otrzymali wiele nagród. Ich prezentacja była oglądana w Paryżu, a artykuł o ośrodku ukazał się nawet w „Financial Times”.

„Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN” w lubelskiej przestrzeni istnieje już od ponad 25 lat. Pierwsza premiera odbyła się w maju 1990 r., całkiem niedługo po tym jak grupa znajomych weszła do opuszczonego i zrujnowanego budynku nad Bramą Grodzką.

Podczas specjalnej konferencji prasowej w ośrodku podsumowywano miniony rok, zarysowano także plany na przyszłość.

W 2015 r. oprócz jubileuszu i odznaczeń państwowych dla pracowników ośrodka z tej okazji, nagrodę POLIN otrzymał T. Pietrasiewicz. Zauważony i wyróżniony został projekt „Zaczarowany Lublin”, dotyczący trasy podziemnej miasta.

„Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN” zakończył w minionym roku trzy duże projekty, m. in: „Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie”. Jednocześnie rozpoczęto dwa projekty, które są w fazie realizacji: „Dom słów” i „Lublin. 43 tysiące”. W minionym roku miały miejsce również festiwale w kolejnych edycjach: Śladami Singera, zaczarowany Lublin i Miasto Poezji.

Dzięki wspólnej inicjatywie mieszkańców i pracowników ośrodka wyłączono z ruchu ul. Żmigród w centrum Lublina. Znaleziono prawdopodobnego autora szklanych negatywów odnalezionych przy ul. Rynek 4. Podczas kwerendy przeprowadzonej przez Jakuba Chmielewskiego na potrzeby projektu „Lublin. 43 tysiące” udało się ustalić z dużym prawdopodobieństwem, że autorem zdjęć jest Abram Zylberberg.

Podczas konferencji nakreślono również plany na 2016 r. W najbliższym czasie ma się ukazać publikacja Iwony Chmielewskiej „Dopóki niebo nie płacze”. Ponadto ośrodek zaproponuje kilka projektów: m. in: Lublin – wirtualna lokacja – w ramach przygotowań do obchodów jubileuszowego dla miasta roku 2017 oraz Zjazd Lublinerów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma