Nowy numer 47/2020 Archiwum

Opłatek PSL, biskupi i „Bayer Full” z kolędami

Kosiniak-Kamysz: Trzeba przypomnieć Polsce i Europie na jakich wzgórzach budowała swoje wartości. Było też rozliczanie błędów i wspólne kolędowanie.

Po raz kolejny w hali MOSiR przy ul. Zygmuntowskich Lublinie odbyło się spotkanie opłatkowe i noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przybyli główni politycy ludowców, setki sympatyków i członków partii. Obecni byli również: abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski i abp Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej.

Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał konieczność zbliżenia się do człowieka, także poprzez realizowanie programu partii. Zwrócił uwagę na konieczność zbliżenia do człowieka, ale nie po to by mu utrudniać życie w Polsce, lecz czynić je łatwiejszym. Przypomniał zebranym o fundamentach, na których powinna być budowana polityka.

- W 1050. rocznicę Chrztu Polski, w przeddzień Światowych Dni Młodzieży w naszej ojczyźnie trzeba przypomnieć Polsce i Europie na jakich wzgórzach budowała swoje wartości. Jest to grecki Akropol dający filozofię i kulturę, jest to rzymski Kapitol dający prawo i zasady i jest to jerozolimska Golgota, która dała wartości chrześcijańskie – powiedział prezes.

Opłatek PSL, biskupi i „Bayer Full” z kolędami   Podczas przemówienia prezesa partii Anna Augustyniak – Z pewnością popełniliśmy błędy, zaniechania, ale jednocześnie trzeba powiedzieć szczerze i otwarcie, że Polskie Stronnictwo Ludowe nigdy nie posługuje się kłamstwem, nigdy nie używa półprawd, nigdy nie obiecuje tego, czego nie można zrealizować. Twardo stawiamy nasze stanowisko – powiedział europoseł Krzysztof Hetman.

 - Pamiętając o różniących nas poglądach politycznych nie zapominajmy wszyscy o tym, co nas jednoczy. A jednoczy nas nasza wiara i jeden chrzest – przemówił do zgromadzonych abp. Stanisław Budzik. Zwracając uwagę na trwający Rok Miłosierdzia dodał: - My wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Ojca w niebie, zwłaszcza my wierzący musimy sobie o tym przypominać.

Muzyczną gwiazdą wieczoru opłatkowo-noworocznego w Lublinie był Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco-polo „Bayer Full”, który śpiewał kolędy.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama