Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pojedziemy inaczej i drożej

Z dniem 1 lutego zdrożeją bilety MPK w Lublinie. Dodatkowe wpływy z biletów mają być przeznaczone na rozwój sieci połączeń. Zmiany nastąpią także w układzie połączeń.

Zmiany, które wejdą w życie już za chwilę, zakładają likwidację droższych biletów w komunikacji nocnej. Bilety będą kosztowały tyle samo co na liniach dziennych.

Zdrożeją za to bilety czasowe i okresowe. Za bilet 30 minutowy z funkcją przejazdu całej trasy zapłacimy zamiast 2,8 zł - 3,2 zł. (1,6 zł będzie kosztował bilet ulgowy). 

Najpopularniejszy bilet okresowy na 30 dni, będzie kosztować 92 zł, (bilet ulgowy 46 zł). Ceny biletów rodzinnych oraz biletów okresowych na okaziciela pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego wszystkie dotychczasowe rodzaje i typy biletów jednoprzejazdowych i czasowych, które z dniem 1 lutego staną się nieaktualne mogą być wymienione w punktach sprzedaży biletów ZTM w Lublinie przy al. Kraśnickiej 25 i Zielonej 5 w terminie do 3 miesięcy od dnia wejścia w życie nowych opłat.   

Z dniem 1 lutego wchodzi w życie również zmiana w układzie połączeń na niektórych trasach. 

By poprawić obsługę nowych osiedli powstających w rejonie ul. Jana Pawła II wydłużono trasę przejazdu linii nr 14. Teraz "czternastką" pojedziemy aż do przystanku Węglinek. 

Podobna zmiana zostanie zrealizowana w przypadku linii nr 16 gdzie trasę wydłużono do przystanku Rudnik, by ułatwić komunikację mieszkańcom nowo powstających osiedli w dzielnicy Ponikwoda. 

Końcowy przystanek popularnej "dziesiątki" zostaje przeniesiony z rejonu Węglina na ulicę Gęsią, a autobus linii 159 na prośbę mieszkańców dzielnicy Tatary i Czuby będzie kursował co 7 - 8 minut w dzień powszedni. 

Kolejne zmiany w siatce połączeń zaplanowano na 1 marca. Od tego dnia trolejbus nr 152 pojedzie ul. Nadbystrzycką, Zana, Filaretów, Jana Pawła, Granitową aż na os. Poręba. Jak informuje ZTM nowy przebieg trasy linii nr 152 ma za zadanie połączenie os. Poręba m.in z  Politechniką Lubelską.

Wydłużona zostanie trasa linii 154 aż do pętli na Węglinie, co jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców ul. Orkana. Wprowadzona zostanie także całkiem nowa linia 157, która połączy dzielnicę Dziesiątą z Kalinowszczyzną i Rurami. Z ulic Lublina zniknie za to trolejbus z nr 150. 

Kolejne zmiany ZTM planuje na drugą połowę roku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama