Nowy numer 33/2018 Archiwum

Skansen multimedialny

Jako jedno z nielicznych Muzeum Wsi Lubelskiej wyszło naprzeciw zwolennikom nowych technologii. Od niedawna odwiedzający mogą korzystać z aplikacji mobilnej, która ma ułatwić i uprzyjemnić zwiedzanie skansenu użytkownikom smartfonów czy tabletów wyposażonych w kamerę internetową.

Aplikacja prezentuje zabytki lubelskiego skansenu, z których każdy został oznaczony kodem QR. Skanując kod przy danym obiekcie, zwiedzający uzyskuje informację na temat umiejscowienia zabytku oraz jego krótki opis ze zdjęciem.

Ponadto mobilny przewodnik, dzięki z nawigacji satelitarnej, umożliwia poznanie planu muzeum i sprawne poruszanie się po ekspozycji.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji przez zwiedzających.

Muzeum Wsi Lubelskiej jest czynne przez cały rok. Zimą można je zwiedzać w godz. 9-15 (z wyjątkiem poniedziałków).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma