Nowy numer 47/2020 Archiwum

Show w siodle

120 zawodników i 250 koni z całego świata w hali Targów Lublin zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności podczas jednego z najważniejszych jeździeckich wydarzeń w Polsce.

Zawody jeździeckie zaliczane do prestiżowego wydarzenia Cavaliada Tour potrwają w Lublinie do 7 lutego.

Lublin jest po Poznaniu drugim w tym sezonie miejscem tej imprezy a sama Cavaliada to jedyny w Polsce cykl zawodów autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). 

Przed nami między innymi rywalizacja zawodników w drugiej eliminacji Cavaliady Tour 2015/2016, przejazdy zaprzęgów, rywalizacje dzieci.

Już w czwartek, 4 lutego, kibice będą mogli śledzić zmagania zaprzęgów oraz niezwykle widowiskowy konkurs – PGNiG Potęgi Skoku.Na piątek, 5 lutego, zaplanowana jest rywalizacja w ramach CLAAS EVENTING TOUR. Wieczorem odbędzie się konkurs PZU Wenus vs Mars, gdzie do bezpośredniej walki staną kobiety i mężczyźni.

W sobotę do kluczowych przejazdów staną zaprzęgi, kończąc drugą eliminację Halowego Pucharu Polski w powożeniu. Atrakcją wieczoru będzie konkurs Speed and Music, gdzie jeździec wraz z koniem pokonywać będzie przeszkody z towarzyszeniem słynnych muzycznych hitów. 

W niedzielę, 7 lutego finałowy dzień zmagań rozpocznie się o 11.15. Na parkurze pojawi się najmłodsze pokolenie jeźdźców wraz ze swoimi ukochanymi kucykami. Będzie show i zabawa. O 13.30 do walki o Grand Prix w konkursie skoków (CSI2) staną znakomici zawodnicy z Polski i świata a o 16.45 pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin, rozpoczną się zmagania w ujeżdżaniu. 

Cavaliada to jednak nie tylko zawody. Dla rodzin, które do Targów Lublin zawitają z dziećmi, przygotowano specjalne animacje dla dzieci, przejażdżki kucykami oraz warsztaty naukowe z robotyki. Na wszystkich miłośników jeździectwa czekają targi sprzętu jeździeckiego i akcesoriów. 

- Jestem przekonany, że odwiedzający halę Targów Lublin w dniach 4-7 lutego spędzą weekend pełen wyjątkowych sportowych emocji. Dla osób z branży będzie to okazja do spotkań i dyskusji, wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych - zapowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama