Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolejna szansa

Zaczynamy kolejny Wielki Post. To nic innego jak nowa szansa na bliższe spotkanie z Panem Bogiem, a może wręcz pierwsze prawdziwe spotkanie.

Modlitwa, Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, rekolekcje. Propozycje co roku takie same, a jednak inne. Dostępne w każdej parafii, a w samym Lublinie także w kościołach rektoralnych i akademickich.

We wszystkich kościołach odbył się już obrzęd posypania popiołem, który ma skłaniać nas do refleksji nad życiem, przemijaniem, relacjami z Panem Bogiem i ludźmi.

– Jeśli nie odpowiada nam kaznodzieja w jednym kościele, można pójść do innego, to zaleta dużego miasta. Jednak w Wielkim Poście nie chodzi tylko o „zaliczenie” praktyk przypisanych do tego okresu, ale przede wszystkim o znalezienie czasu na przyjrzenie się sobie. A siebie najlepiej oglądać Bożymi oczami. Ta perspektywa wiele zmienia i przemienia człowieka – mówi Michał Jarosz, teolog.

W naszej archidiecezji przeżywaniu tego okresu towarzyszyć będą już tradycyjnie różne koncerty zatytułowane „Wielkopostne śpiewanie”. Kto zechce skorzystać, ma w czym wybierać.

Metropolita lubelski w liście pasterskim na Wielki Post zachęca do praktykowania uczynków miłosierdzia powołując się na papieża Franciszka. - Papież przypomina tradycyjne uczynki miłosierdzia wobec ciała i duszy. Chce nam uświadomić, że miłosierdzie nie może pozostać jedynie pięknym hasłem, ale musi być praktyczną, konkretną odpowiedzią na ludzkie potrzeby - podkreśla metropolita lubelski w liście do diecezjan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama