Nowy numer 49/2020 Archiwum

40 dni małżeńskiej podróży

- Bóg powołuje cię do większej miłości wobec twojego współmałżonka, bo tak cię właśnie uświęca - przekonuje o. Piotr Zajączkowski, kapucyn znany z prowadzenia "Kursów na miłość".

- Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś przez męża lub żonę kochany, a tym bardziej, gdy mniej lub bardziej jesteś przez niego lub nią niekochany, Bóg proponuje ci coś, co może dać ci szansę zmiany siebie samego - mówi o. Piotr, pomysłodawca Podróży Miłości w 40 dni.

To propozycja dla małżeństw na Wielki Post. Nie wymaga wychodzenia z domu, a jednocześnie może przyczynić się do przemiany małżeńskich relacji. Wystarczy wybrać jedną z dwóch proponowanych opcji i wypełnić zadania.

Pierwsza z propozycji nazywa się "Brawo Razem" i zakłada codzienne obejrzenie krótkiego wideorozważania o tym, że o wiele lepiej jest pracować nad małżeństwem, które się ma, niż zmieniać partnerów w nadziei na lepsze rozdanie. Link do rozważania zostanie przesłany na e-maila, jeśli małżonkowie zdecydują się na udział.

Druga z opcji została zatytułowana "Miej odwagę kochać" i zakłada codzienną lekturę i zadania do wykonania w pracy nad sobą i relacją do współmałżonka, na postawie książki "Miej odwagę kochać" i filmu "Próba ogniowa". Książka w wersji PDF i Word przesłana zostanie na adres e-mailowy małżonków deklarujących swój udział w programie.

- Jeśli ktoś wybierze pierwszą opcję, jego zadaniem będzie każdego dnia podróży obejrzeć wideorozważanie i wykonać zaproponowane tam zadania. Jeśli ktoś zdecyduje się na drugą opcję, jego zadaniem będzie omówienie jednego aspektu miłości, wykazanie się aktem odwagi wobec współmałżonka, czyli wykonanie konkretnego podanego zdania i sporządzenie notatki odnośnie reakcji współmałżonka - wyjaśnia o. Piotr.

W zamian za udział w "podróży" o. Piotr codziennie odprawi Eucharystię w intencji małżonków w Centrum Duchowości "Honoratianum", począwszy od I Niedzieli Wielkiego Postu (14 lutego - walentynki) do Niedzieli Palmowej włącznie. Każdy z małżonków otrzyma też codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMS dla umocnienia w Podróży Miłości.

Aby przystąpić do podróży, należy:

  • Na adres e-mailowy: piotrzet1972@gmail.com wysłać zgłoszenie, podając swoje imię oraz informację, w których elementach Podróży Miłości chcesz uczestniczyć (coniedzielna Msza św. w waszej intencji; "Brawo Razem"; "Miej odwagę kochać"; codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMS);
  • Odebrać maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i numerem konta, na które należy przelać Jałmużnę Wielkopostną.

A my, ze swojej strony, zapraszamy jeszcze do udziału w naszym konkursie walentynkowym - szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama