Nowy numer 47/2021 Archiwum

Msza św. o miłość

Walentynki kojarzą się większości z obdarowywaniem kwiatami, czekoladkami lub innymi prezentami. Jednak coraz więcej osób szuka tego dnia czegoś głębszego. I nie chodzi tu wcale o negację święta zakochanych.

Każdy, kto przyszedł w niedzielę 14 lutego na Mszę św. do parafii Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie, otrzymał walentynkę z cytatem z Pisma Świętego.

– To walentynka od Pana Boga, najwspanialszy list miłosny – Boga do człowieka – powiedział ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii. W parafii odbyła się również Msza św. o miłość. W związku z tym, że w kościele znajdują się relikwie i obraz św. Walentego, odbyło się również błogosławieństwo narzeczonych. Każda para otrzymała ponadto pamiątkową, ręcznie wykonaną różę. Zainteresowanie nabożeństwem było dość duże, drogą tradycyjną oraz internetową wpłynęło od narzeczonych i małżeństw kilkadziesiąt intencji z prośbą o modlitwę za wstawiennictwem św. Walentego. – To bardzo ciekawy pomysł i potrzebny. Tradycyjne walentynki stają się przeżytkiem, nie niosą ze sobą zbyt wielkiej głębi. Dlatego ucieszyliśmy się, że istnieje alternatywna forma spędzania walentynek – podkreślają Michał i Basia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama