Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie będziesz się nudził!

Choć śniegu w naszym regionie nie ma, dzieci, które kilka dni temu rozpoczęły ferie, nie mają powodów do narzekań. Jeśli tylko ktoś chce, na pewno znajdzie dla siebie wśród różnorodnych propozycji ciekawą formę spędzenia czasu wolnego.

Gdzie nie spojrzeć, tam oferta spędzenia wolnego czasu zarówno przez młodszych jak i starszych, którzy 14 lutego rozpoczęli ferie w naszym województwie.

Za niektóre zajęcia trzeba zapłacić, ale większość miasto, parafie, domy kultury i biblioteki oferują za darmo lub za opłatą dosłownie symboliczną. - Najważniejsze, by dziecko zmobilizować do wyjścia z domu, do oderwania się od ekranu komputera i telefonu - przekonuje psycholog Agata Dudek.

A w Lublinie naprawdę nadal jest w czym wybierać. MOSiR, którego obiekty dla wielu są najciekawszą formą spędzenia czasu wolnego, stara się przyciągnąć zarówno na Aqua Lublin jak i na lodowisko, niższą ceną wejściówek. 

Na wszystkich miłośników historii, w przyszłym tygodniu ciągle czekają jeszcze wolne miejsca na zajęcia, które oferuje Muzeum Lubelskie. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne a oferta jest różnorodna i dostosowana do wieku uczestników - informuje Jolanta Polańska kierownik działu edukacji muzealnej.

Ci, którzy zapiszą się na warsztaty muzealne, mogą dowiedzieć się m.in. jak budowano zamki, jak powstawała porcelana, jak ubierano się w dawnej Polsce. W programie są także warsztaty lepienia z gliny, malowania obrazów, projektowania biżuterii oraz warsztaty Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo.

Dla najmłodszych specjalne spotkania przygotował m.in. lubelski Teatr Andersena. Wśród proponowanych zajęć są spotkania z Tańcobajką. - To taneczny spektakl, w którym dzieci stają się aktorami - wyjaśnia prowadzący zajęcia animator kultury Dawid Modrzejewski. - Zainteresowanie naszą ofertą jest bardzo duże - mówi dyrektor teatru Arkadiusz Klucznik. - Moje dziecko dziś pół dnia spędziło w teatrze i stwierdziło, że to świetne miejsce do zabawy - śmieje się Magda mama 8 - letniego Maksa. 

Dzieci w teatrze spotykają się codziennie od wtorku do piątku w ramach tzw. "Dnia w Teatrze". - Oprócz możliwości zmierzenia się z prawdziwą sceną jako aktorzy, obejrzenia w ramach spotkania z teatrem sztuki "Alicja w krainie czarów", nasi najmłodsi widzowie mogą również poznać teatralną przestrzeń od podszewki - wyjaśniają organizatorzy teatralnych ferii. 

Nieco starsze dzieci i młodzież „Cytadela Syriusza” zachęca do spędzenia kilku dni zimowej przerwy w Fantastycznym Centrum Kultury.Organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty modelarskie, prelekcje dotyczące np. anime i koncerty. Nie brakuje też atrakcji dla miłośników planszówek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama