Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przez muzykę do Boga

Bez względu na to, czy śpiewasz od urodzenia, czy dopiero zaczynasz swą muzyczną przygodę, możesz dołączyć do chóru gospel, który tej wiosny znów chce głośno chwalić Pana Boga.

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz siódmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-13 marca. 

Czterodniowe, wyjątkowe święto muzyki gospel to przede wszystkim warsztaty dla solistów i wokalistów, które stanowią sprawdzoną i popularną wśród wielbicieli muzyki gospel, formę nauki śpiewu. 

- Do udziału w festiwalu zapraszamy wszystkich,  którzy chcą śpiewać bez względu na ich doświadczenie muzyczne - mówi Katarzyna Kłosowska PR manager festiwalu Wiosna Gospel. - Warsztaty Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii - wylicza K. Kłosowska. 

Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel pochodzący z Wielkiej Brytanii. - Z uwagi na ogromną popularność, po raz kolejny odwiedzi nas David Daniel, a także Jnr Robinson, który pojawi się w Lublinie po raz pierwszy - informuje K. Kłosowska. 

W trakcie festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach wokalnych adresowanych do zaawansowanych i średnio zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i w grupie wokalnej.

- W tym roku warsztaty dla solistów będą charakteryzowały się rozbudowaną formą - zauważa Katarzyna Kłosowska. - Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z improwizacji wokalnej, nauczą się utworów gospel, przećwiczą interpretacje utworów, pracę nad postawą i ekspresją w trakcie występu. Będą mieli również okazję do indywidualnej konsultacji z instruktorem - Jnr Robinsonem - dodaje. 

Liczba miejsc na te warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ci, którym nie uda się dostać na warsztaty dla solistów, mogą spróbować swoich sił w tzw. mass choir. Uczestnicy tego niezwykłego chóru przez kilka festiwalowych dni zapoznają się z utworami gospel, które na koniec festiwalu zaprezentują przed publicznością.

- Podczas wszystkich prób i koncertów będzie obecny tłumacz - informuje K. Kłosowska. - Każdy uczestnik otrzyma też śpiewnik z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski. 

Szczegóły oraz zapisy na stronie: www.wiosnagospel.pl. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama