Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ożywienie w Krasnymstawie

Caritas archidiecezji lubelskiej niemalże od początku swojego istnienia organizuje zimowiska i kolonie letnie dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano półkolonie w nowym Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie przy ulicy Szkolnej.

- W czasie ferii 60 dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczy codziennie w warsztatach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Przygotowane zostały zajęcia teatralne, scenograficzne, taneczne i plastyczne prowadzone przez wychowawców, grupę teatralną PaT Krasnystaw z Miejskiego Domu Kultury oraz wolontariuszy - mówi Joanna Skólimowska z Caritas Archidiecezji Lubelskiej. - Opiekunowie dwoją się i troją, aby stworzyć atrakcyjną alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem telewizora lub komputera.

Caritas opiera swoją działalność na wartościach chrześcijańskich, prowadzi zajęcia w duchu wzajemnego szacunku i bezinteresownej pomocy. - Bez wątpienia Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie znajdzie swoje miejsce w systemie opieki nad osobami potrzebującymi, a także w kształtowaniu charakterów i postaw młodych ludzi zaangażowanych w wolontariat - zapewnia Monika Kowalczyk, kierownik centrum.

Półkolonie dla dzieci zostały dofinansowane przez Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Zimowisko w formie półkolonii to inauguracja działalności Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie. Już w najbliższych tygodniach rozpoczną tu działalność gabinet terapii psychologicznej, gabinet rehabilitacji, świetlica dla dzieci oraz warsztaty dla seniorów.

W planach jest również otwarcie hospicjum domowego, które będzie stanowić odpowiedź na potrzeby wielu osób z rejonu krasnostawskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama