Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bodnar chce zacząć od Lublina

Od Lublina rzecznik praw obywatelskich chce zacząć budować sieć punktów przyjęć w całej Polsce.

Z rzecznikiem praw obywatelskich zazwyczaj kontaktujemy się pisemnie wysyłając do jego biura w Warszawie stosowne pisma i dokumenty.

Zdaniem Adama Bodnara obecnego rzecznika to niewystarczająca forma kontaktu.

- Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz i rozmowy na temat możliwości rozwiązania problemu, dlatego chcemy w całej Polsce, w różnych miastach, zbudować siec punktów przyjęć. W biurze rzecznika praw obywatelskich pracuje 300 prawników podzielonych w zależności od problematyki, jaką się zajmują, mamy więc rzeszę ludzi, która może obywatelom udzielić potrzebnego wsparcia w sprawach, z jakimi się do nas zwracają - mówił w Lublinie Adam Bodnar.

Do tej pory oprócz Warszawy swoje biura RPO posiadał także w Gdańsku i Katowicach, od marca jednak ma się to zmienić.

- 18 marca odbędzie się pierwszy dyżur naszego pracownika w nowym punkcie przyjęć RPO w Lublinie. Potem systematycznie w każdy trzeci piątek miesiąca w godzinach 10-15 będzie tu dyżurował nasz pracownik - mówi Bodnar.

Lokal na funkcjonowanie punktu użycza miasto. Każdy więc, kto będzie chciał osobiście przedstawić swoją sprawę w punkcie przyjęć rzecznika, będzie mógł pofatygować się do Ratusza, gdzie w pokoju nr 3 będą dyżury.

Jednocześnie Adam Bodnar zaznaczył, że nie będzie możliwości definitywnego załatwienia sprawy w takim punkcie. Będzie to miejsce na udzielanie porad, przyjmowanie wniosków skierowanych do rzecznika, ewentualnie zapoznania się z dokumentacją, jeśli ta nie będzie obfita i skomplikowana. - Będziemy się starali zorientować w sytuacji i podpowiedzieć zainteresowanym co dalej mogą zrobić w sprawie, z jaką się do nas zgłaszają - zaznacza rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama