Z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które regularnie czytają internetowe wydanie lubelskiego "Gościa Niedzielnego". Najkrótszy miesiąc w roku okazał się dla lubelskiej redakcji "Gościa" bardzo dobry.
W lutym, który jest najkrótszym miesiącem w roku, ponownie wzrosła stała liczba czytelników internetowego wydania lubelskiego „Gościa Niedzielnego”. Tylko w tym miesiącu, według dostępnych analiz, czytało nas regularnie 17 tys. osób.
Opiniami na temat internetowego wydania lubelskiego „Gościa Niedzielnego” podzielili się nasi Czytelnicy.
- Serwis internetowy lubelskiego „Gościa” to dla mnie bogactwo rzetelnych informacji dotyczących Lubelszczyzny. Są one wiarygodne i podane w kreatywny sposób. Bez opóźnień, na bieżąco. A co najbardziej istotne - bez manipulacji opinią publiczną. Serwis poszerza perspektywy i zmusza do myślenia. To także ważne miejsce propagowania nauki i przybliżania jej nie tylko miłośnikom nauk ścisłych, humanistycznych czy fanom filozofii, ale także szerszemu odbiorcy. Media oprócz komentowania i relacjonowania powinny edukować - mówi Anna Dutkowska z Wydziału Filozofii KUL.
- Czytam lubelskiego „Gościa” w internecie, bo poza informacjami z innego regionu niż mój - znajduję tu ciekawe, uniwersalne treści. I to nie tylko z obszaru wiary, ale ludzkiej codzienności. Bez zadęcia, ideologii i fałszywego kreowania świata pod tezę. Mało jest takich miejsc, więc trzeba szperać. Żeby być dobrym chrześcijaninem najpierw trzeba być głębokim człowiekiem. A nie na odwrót - ocenia Małgorzata Bilska, publicystka, socjolog i autorka książek mieszkająca na co dzień w Krakowie.
- Obiektywnie i rzeczowo - to główne zalety internetowej strony lubelskiego „Gościa Niedzielnego” - mówi Wojciech Brakowiecki, dziennikarz Radia Lublin. Dziennikarz podkreśla, że w serwisie pojawiają się aktualne i najważniejsze wydarzenia z regionu, zarówno te dotyczące spraw kościelnych, jak i codziennych, typowych dla przeciętnego mieszkańca Lubelszczyzny.
- Co ciekawe, tygodnik nie unika tematów trudnych, także tych, które dla Kościoła wydają się mało wygodne. Jednym zdaniem - dobre i (nomen omen) wiarygodne źródło informacji - dodaje W. Brakowiecki.
Beata Nowak, nauczyciel z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie uważa, że na łamach internetowego wydania lubelskiego GN podejmowane są odważnie tematy dotyczące osób potrzebujących, promocji osób i instytucji pomagającym biednym, chorym, doświadczanym wykluczeniem i przemocą.
- Serwis promuje działania dobroczynne, charytatywne i profilaktyczne oraz zwraca uwagę na konieczność zmiany mentalności społeczeństwa w kwestii szacunku wobec człowieka, niezależnie od jego pozycji społecznej, zdrowotnej, pochodzenia czy wyznania - ocenia nauczycielka.
- Moim zdaniem wydanie internetowe lubelskiego „Gościa” jest bardzo dobrym merytorycznie, a przy tym najszybszym i obejmującym największy zasięg terytorialny źródłem informacji o wydarzeniach w archidiecezji lubelskiej - tłumaczy Joanna Skólimowska z lubelskiej Caritas.
Dziękujemy naszym stałym Czytelnikom, zarówno wydania internetowego jak i papierowego. Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na facebooku, co pozwoli na bieżącą lekturę: www.facebook.com/gosc.lubelski
Wydanie papierowe „Gościa Niedzielnego” można w każdy czwartek znaleźć w kioskach i salonach Empik. W niedzielę dodatkowo można go nabyć w kościołach.
Miło nam również przy tej okazji poinformować, że tygodnik „Gość Niedzielny” jest nadal najchętniej kupowanym w Polsce tygodnikiem opinii. Wyprzedza pod tym względem tygodniki: „Newsweek Polska”, „Politykę”, „W Sieci”, „Tygodnik Do Rzeczy”, „Wprost”, „Gazetę Polską”, „Tygodnik Powszechny” i „Przegląd”.