GN 28/2018 Archiwum

Lekcja z Ziutkiem i Gutkiem

Jak czytać rozkład jazdy, jak obsłużyć biletomat w autobusie oraz co można a czego nie w pojazdach komunikacji miejskiej, będą mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych, podczas specjalnych lekcji edukacyjnych organizowanych przez największego lubelskiego przewoźnika.

Ofertę dla uczniów przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Specjalne lekcje edukacyjne będą się odbywać na terenie Zajezdni Autobusowej i Trolejbusowej przy ul. A. Grygowej 56, w jednym z zabytkowych pojazdów MPK czyli albo trolejbusem Ziutkiem albo autobusem Gutkiem.

- Dzieci będą miały możliwość poznania historii lubelskiej komunikacji miejskiej - informuje Dariusz Tomasik kierownik Biura Zarządu i Promocji MPK Lublin.

- Chcemy także zapoznać je z nowym taborem i najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w komunikacji zbiorowej - dodaje. 

Dzieci podczas lekcji w autobusie bądź trolejbusie dowiedzą się jak kupić bilet w biletomacie i zobaczą czym jest tzw. "ciepły guzik". Nauczyciele z MPK przedstawią także zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. 

- Na chwilę obecną w programie będą uczestniczyły tylko pierwsze klasy, ale już dostajemy pytania o możliwość zajęć także dla dzieci starszych - informuje D. Tomasik. - Zobaczymy jak dużym zainteresowaniem będzie cieszyła się akcja wśród najmłodszych dzieci i nie wykluczamy, że swa ofertę rozszerzymy. 

Po dzieci, które zgłoszą udział w akcji, przyjedzie autobus bądź trolejbus MPK, i po takiej lekcji, która będzie trwała ok. godziny, odwiezie je do szkoły. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma