Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zrób sobie sezamowy balsam

Dla wszystkich pań z okazji ich święta UMCS przygotował szereg atrakcji. Wśród nich są m.in.: szkolenia z wizażu, prezentacje najnowszych trendów w makijażu i manicure, zajęcia sportowe, konkursy z nagrodami, zdjęcia portretowe uczestniczek oraz koncert.

Ola, Justyna i Kasia są studentkami UMCS. Specjalizują się w wyrabianiu kosmetyków, co nie zawsze musi być bardzo skomplikowane. Jak samemu zrobić krem czy cień do powiek pokazywały podczas Chatki Kobiet, która kolejny raz odbyła się w Chatce Żaka UMCS 8 marca.

- To prawda, że żeby wymyślić nowy kosmetyk o bardzo złożonej strukturze trzeba skończyć studia takie jak choćby nasze czyli chemia środków bioaktywnych i kosmetyków. Do tego trzeba znajomości matematyki, chemii, biologii. Jednak są też kosmetyki, które można samemu przygotować w domu i nie wymaga to specjalistycznych zabiegów w laboratorium i linii produkcyjnej. To właśnie pokazujemy naszym koleżankom, które przyszły do chatki kobiet - mówi Justyna Karbonowicz przewodnicząca Koła Naukowego Bioaktywni.

Do samodzielnego wykonania kosmetyków można kupić półprodukty w internecie, do tego zebrać lub kupić trochę różnych ziół, zagotować wodę i wykorzystać domowy blender.

- Dziś uczymy jak samemu zrobić sezamowy balsam do ciała. Wystarczy kwadrans by mieć znakomity kosmetyk na bazie naturalnych składników, który ma znakomite działanie. Sprawa nie jest skomplikowana i czasochłonna, więc zachęcamy, by samemu produkować swoje kosmetyki. W przeciwieństwie do tych ze sklepu mają krótki termin ważności - około 3 miesięcy, ale za to mamy pewność, że zawsze są świeże i działają - zapewniają dziewczyny.

Obok stoiska Wydziału Chemii znalazły się także inne, gdzie można było poprawić swoją urodę, dowiedzieć się, jak zrobić makijaż czy dobrać fryzurę. Po poprawieniu urody można było także zrobić sobie zdjęcie.

Dla aktywnych przygotowano warsztaty biegowe i szkołę tańca. Na koniec zaś każdy mógł przyjść na koncert. Aż szkoda, że Dzień Kobiet w takim wydaniu jest tylko raz w roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama